Главная / АГРОНОВИНИ / За певних умов українська земля може коштувати 8000 доларів/га, — доцент Київської школи економіки

За певних умов українська земля може коштувати 8000 доларів/га, — доцент Київської школи економіки

Земля сільськогосподарського призначення в Україні може коштувати в середньому $8000 за гектар. Такі дані симулятивного економічного комп’ютерного моделювання навів доцент Київської школи економіки Олег Нів’євський в ході панельної дискусії «Старт ринку землі: чи варто на першому етапі виставляти на продаж тільки державні землі?», що відбулася в Києві 3 липня, пише propozitsiya.com.

Але, як уточнив Олег Нів’євський, цього рівня ціна на землю може досягти лише за доволі ліберальної політики щодо обмеження кількості площ сільгоспугідь в одних руках, і якщо право на придбання землі отримають не лише фізичні, а й юридичні особи. Водночас, за його словами, модель показала, що за зниження максимальної кількості землі, яка може перебувати в руках юридичної особи, ціна землі знижуватиметься.

Якщо ж землю взагалі заборонять продавати юридичним особам, то ціна землі буде в кілька разів нижчою порівняно з варіантом ліберального ринку. Так, якщо юридичним особам не дозволятимуть купувати землю, а для фізичних осіб «стелю» встановлять на рівні 150 га, то середня ціна на землю становитиме трохи більше $2000 за гектар. Якщо ж землю фізособам даватимуть по 100 га «в руки», то ціна землі становитиме в середньому менше $1700 за гектар, а коли по 50 га на фізособу, то тільки $1100 за гектар.

Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

В Україні виробництво зерна в 2020 році може скласти близько 73 млн тонн — ІА «АПК-Інформ»

З урахуванням офіційних даних щодо посівних площ під культурами і оперативних даних із урожайності зібраних ...

David Montgomery Womens Jersey