Главная / АГРОНОВИНИ / За підтримки держави Україна зможе досягти повного імпортозаміщення добрив, — думка

За підтримки держави Україна зможе досягти повного імпортозаміщення добрив, — думка

Українські виробники добрив здатні задовольнити всі потреби внутрішнього ринку в добривах при наявності діалогу з державою та при ефективних заходах щодо захисту вітчизняного ринку від недобросовісної конкуренції з боку РФ та інших країн. Про це заявив заступник директора держпідприємства «Укрпромзовнішекспертиза» Сергій Поважнюк. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

«Ми можемо виробляти 120 млн тон зерна, щоб нагодувати 300-350 млн людей. Без національного виробництва добрив неможливо забезпечити стабільне покриття внутрішнього попиту. Не існує жодної країни світу, якій це вдалося, але у нас є всі шанси наростити своє виробництво. Попит на добрива — це близько $2 млрд., Якщо не маємо свого, то віддамо їх на закупівлю за кордоном, а це еквівалент до 15 млн тон зерна. При відсутності власних поставок — це будуть поставки з Росії, адже тільки вона зможе покрити цей попит, а це економічні і політичні ризики», — сказав С. Поважнюк.

Як зазначив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, для того, щоб українські виробники могли покрити попит на мінеральні добрива, повинна бути державна підтримка. «Нам потрібно збільшити застосування мінеральних добрив на дві третини… Де їх можна взяти? У самих себе… У нас величезна кількість підприємств, але для того, щоб вони ефективно працювали, повинна бути державна політика», — зазначив він.

Джерело: propozitsiya.com

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Перший в Україні пакгауз для кавунів та динь побудують в Херсонській області

У Херсонській області в рамках розвитку сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Широке», який з 2013 року працює ...

David Montgomery Womens Jersey