Забирає багато часу: частина нотаріусів не хоче братися за оформлення угод купівлі-продажу землі

Кількість нотаріусів, які посвідчують угоди купівлі-продажу землі, постійно зростає, однак частина з них просто не хочуть за це братись, заявила під час пресконференції директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної адміністрації Тетяна Гетьман.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на zahid.espreso.tv.

«Справді, деякі нотаріуси не хочуть оформляти купівлю-продаж землі, — підтверджує координатор Всеукраїнського конгресу фермерів на Львівщині Олег Бачинський, засновник кооперативу «Як бджола». — Я говорив не з одним нотаріусом. Це займає багато часу. Треба підготувати чимало довідок: звідки надійшли кошти, яка кількість земельних ділянок у покупця».

Відповідно до вимог закону про ринок землі, нотаріус, який посвідчує угоду, має перевірити, чи особа, яка хоче купити шматок землі сільгосппризначення, не перебуває у санкційних списках, чи не перевищує вона ліміт у 100 га. Нотаріус також має перевірити походження коштів, за які купують земельну ділянку. Подекуди оформлення однієї угоди купівлі-продажу землі забирає цілий день. 

«Насправді, це плюс, адже йдеться про договір купівлі-продажу, де мусить бути захищений і продавець, і покупець. Якщо я купую ділянку, я хочу, аби це було максимально правильно, щоб у майбутньому з цим не було проблем. Гадаю, нотаріуси згодом навчаться, наб’ють руку, і процес відбуватиметься швидше», — каже Олег Бачинський.

Він також має намір скористатися своїм правом купити землю як фізична особа, але цим займатиметься взимку, коли закінчаться осінньо-польові роботи. 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *