Захист від амброзії починається з полів

Українські великі міста активізували боротьбу з небезпечними рослинами. Зокрема цього року у столиці затвердили міську концепцію по ліквідації карантинних бур’янів. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз Corteva.

Аналогічна програма існує в Полтаві, Херсоні, Запоріжжі тощо. Адже з липня по жовтень триває період цвітіння і вироблення пилку-алергену в амброзії полинолисної, яка здатна викликати низку хвороб навіть у абсолютно здорової людини. 

Амброзія відноситься до найбільш поширених інвазивних рослин, має здатність продукувати більше 40 000–150 000 насіння та зберігати свою життєздатність у ґрунті від 5 до 40 років. Батьківщиною рослини вважається Північна Америка, де вона має безліч природних ворогів і не так сильно поширена, як на тих територіях нашої планети, куди її завезли. До Європи цей карантинний бур’ян потрапив у ХХ столітті, і в даний час зустрічається в багатьох країнах. 

Нові рослини сходять після дощів з квітня по серпень. Одна рослина амброзії може сформувати більше одного мільярда гранул пилку, що розносяться вітром в радіусі до 100 кілометрів. Достатньо п’яти гранул пилку на кубічний метр повітря, щоб викликати алергічні реакції у людей. Люди, чутливі до пилку амброзії, можуть страждати від риніту, кон’юнктивіту, трахеїту, астми або шкірних розладів, наприклад кропив’янки або екземи. Дослідники, що беруть участь у проекті ЄС Atopica вказують, що чутливість до амброзії зросте більш ніж вдвічі до 2041-2060 рр. — з 33 млн. до 77 млн людей. 

Небезпечна амброзія і для сільськогосподарських угідь — польові культури страждають від жорсткої конкуренції за вологу та поживні речовини. Зокрема, середні втрати врожаю в посівах соняшнику оцінюються в 300 кг з гектара при густоті амброзії 10 рослин на квадратний метр, за даними Французького технічного центру з олійних культур Terres Inovia. Потенційні втрати врожаю можуть бути від 20% до 70% залежно від року. 

Щоб ефективно долати розповсюдження амброзії, контролювати цей бур’ян потрібно починати у полях, зменшуючи кількість шляхів її потрапляння до міст та сіл. Протягом вже трьох років українські сільгоспвиробники мають доступ до найновітніших препаратів унікальної дії на основі інноваційної молекули Arylex™ Active, розробленою вченими міжнародної науково-дослідницької сільськогосподарської компанії Corteva Agriscience, яка працює в більш ніж 130 країнах світу, включаючи Україну. Гербіциди Геліантекс™ та Квелекс™, створені на основі цієї молекули, вже активно використовуються українськими сільгоспвиробниками. Та користуються популярністю — у першому півріччі 2021 року продажі ЗЗР на основі молекули Arylex™ зросли на 120% у порівнянні до цього ж періоду минулого року. 

Безпечність навколишнього середовища та турбота про громади, яка починається з турботи про здоров’я всіх людей, що мешкають в країні, є однією з основних серед Цілей сталого розвитку, які Corteva поставила перед собою до 2030. Інноваційні засоби захисту рослин на основі діючої речовини Arylex™ Active мають унікальний механізм дії та, знищуючи небезпечні карантинні бур’яни, не мають шкідливого впливу на навколишнє середовище та на здоров’я людей при використанні їх згідно рекомендацій компанії-виробника. Молекула Arylex™ Active надзвичайно ефективно контролює амброзію, навіть перерослі її рослини, а також є ефективною проти багатьох видів дводольних бур’янів, що розповсюджені на території України у посівах сільськогосподарських культур та завдають багато прикрощів фермерам. Обидва гербіциди не обмежують вибір культур у сівозміні, потребують мінімальних доз до застосування.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *