Законопроєкт про врегулювання ринку ГМО внесено на розгляд в парламент

Під час чергового засідання 3 листопада Комітет з питань аграрної та земельної політики ухвалив рішення внести законопроєкт про врегулювання ринку ГМО на розгляд Верховної Ради України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

Йдеться про Закон України «Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки» (реєстр. № 5839 від 05.08.2021).

Документ має комплексно врегулювати сферу поводження з ГМО та удосконалити систему оцінювання ризиків ГМО щодо можливого впливу на здоров’я людини та навколишнє природне середовище. 

Також законопроект передбачає запровадити європейські механізми державної реєстрації ГМО, удосконалити вимоги до маркування такої продукції та запровадити правила щодо її простежуваності, а ще — посилити державний контроль у сфері поводження з ГМО і встановити відповідальність за порушення законодавства у цій сфері.

Прийняття законопроекту дозволить досягти системної сумісності між законодавством України та законодавством ЄС у сфері поводження з ГМО, що передбачено зобов’язаннями України в рамках Угоди про асоціацію.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *