Главная / АГРОНОВИНИ / Застрибнути в останній вагон. У Миколаєві розбиралися, як встигнути отримати законні 2 га сільгоспземлі

Застрибнути в останній вагон. У Миколаєві розбиралися, як встигнути отримати законні 2 га сільгоспземлі

Відповідно до Земельного кодексу України кожен громадянин має право отримати в розпорядження свою земельну ділянку. Але, цілком можливо, що зовсім скоро в Україні відкриють земельний ринок, у зв’язку з чим зацікавленість в такій можливості зросла. З ініціативи депутата Миколаївської обласної ради Максима Невінчаного стартувало громадський рух «2 га землі кожному», в рамках якої у вівторок, 10 грудня, було проведено перший круглий стіл.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «АгроЮг».

Варто нагадати, що згідно із законодавством отримати в розпорядження земельний пай може кожен повнолітній громадянин України, не залежно від місця його реєстрації. При цьому кожен бажаючий отримати ділянку має самостійно вказати наявність бажаної вільної ділянки. Багато стикаються з труднощами в процесі отримання своїх законних гектарів. Перш за все — це тривала бюрократична процедура.

«Ми проводимо круглий стіл, який присвячений процедурі спрощення отримання 2 га землі. Щоб люди могли отримувати належні їм за законом ділянки виключно за заявою. Ми бачимо, що на сьогоднішній день це досить зарегульована процедура, вона досить складна для розуміння в цілому. Ми зараз використовуємо інструмент громадського тиску для того, щоб змусити чиновників виконати те, що вони зобов’язані робити за законом», — розповідає Невінчаний.

На зустріч були запрошені, але так і не прийшли, губернатор Олександр Стадник та народні депутати від Миколаївщини, щоб разом з ними відпрацювати спрощення механізму отримання землі у власність.

«У більш глобальному масштабі завдання полягає в наступному: щоб земля, яка належить народу України, що не була продана чиновниками і тому ми хочемо, щоб люди, які є громадянами України, могли скористатися своїм правом і отримати цю землю собі в користування. Надалі її або здавати в оренду, або там що-небудь вирощувати, або, якщо вони будуть її продавати, це занадто ускладнить для іноземних аграрних корпорацій купівлю великими шматками за допомогою певних чиновників. Тому що домовлятися з простою людиною буде набагато складніше», — вважає організатор круглого столу.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Глобальний попит на добрива у зв’язку з коронавірусом не знизився, — АГТ

David Montgomery Womens Jersey