Земельна реформа та урядові гранти стимулювали розвиток садівництва

Ринок землі  стимулював розвиток садівництва та сприяв відродженню систем зрошення в Україні. Оскільки люди отримали змогу впроваджувати довгострокові проєкти на власній, а не орендованій землі, розповів заступник Міністра аграрної політики та продовольства Денис Башлик під час пресконференції «Земельна реформа: друга річниця», що відбулася в Києві.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

За його словами, в 2022 році Уряд запустив грантову програму єРобота, яка включає надання підприємцям підтримки для створення нових теплиць і садів. За рік роботи грантової програми різко зросла кількість гектарів, які використовують чи планують використати під сади.

«До початку земельної реформи в середньому в рік реєструвалося до 1 тис. га нових садів. За цей рік вже зареєстровано 2,5 тис. га. До реформи набагато менше фермерів зважувалися  вкладати інвестиції в багаторічні насадження на орендованій землі, тому що відчували себе незахищеним. Але тепер українці можуть отримати у власність земельну ділянку,  щоб створити інвестиційний проєкт, такий як сад», – зазначає Денис Башлик.

Також, за його словами, право власності на землю має позитивний ефект і для зрошування полів. Він нагадав, що в результаті реформи гідромеліорації, яка розпочалася в 2021 році, українці можуть створювати організації водокористувачів і розпоряджатися меліоративними системами на своїх земельних ділянках. Відтак, зі старту реформи вже зареєстровано 21 організація водокористувачів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *