Земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності вилучатимуть без згоди землекористувача

10 липня 2023 року Комітет з питань аграрної та земельної політики розглянув на своєму засіданні проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності використання земель фізичними особами та суб’єктами державного сектору економіки (реєстр. №7588), підготовлений до повторного другого читання.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресслужбу Апарату Верховної Ради України.

За результатами обговорення законопроекту Комітет рекомендував Верховній Раді прийняти законопроект у повторному другому читанні та в цілому як закон.

Законопроектом пропонується, зокрема:

  • встановити організаційно-правовий механізм перетворення державних підприємств, у постійному користуванні яких перебувають земельні ділянки сільськогосподарського призначення, у акціонерні товариства, товариства з обмеженою відповідальністю, 100 відсотків часток у статутному капіталі яких належать державі;
  • визначити порядок переоформлення права постійного користування земельними ділянками державного підприємства, реорганізованого у господарське товариство, на право оренди строком на 50 років.
  • надати Кабінету Міністрів право приймати рішення про передачу цілісних майнових комплексів державних підприємств, установ, організацій, яким належить право постійного користування земельними ділянками сільськогосподарського призначення, із сфери управління одних органів до сфери управління інших органів без згоди на це органу, зі сфери управління якого вилучається цілісний майновий комплекс.

Також пропонується надати право Кабінету Міністрів вилучати без згоди землекористувача земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності крім державних підприємств, установ, організацій Національної академії наук України, військових частин, установ, військово-навчальних закладів, підприємств та організацій Міністерства оборони України, Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *