Зерновим коридором з початку червня вдалось експортувати 900 тис. т кукурудзи

Робота «зернового коридору» активізувалася минулого тижня: рф випустила 16 суден з українським збіжжям, 60% якого становила кукурудза. На поточному тижні жодного судна не пройшло, в черзі стоять 48 кораблів, в цілому робота гуманітарного коридору залишається непрогнозованою, повідомили аналітики кооперативу «ПУСК».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«Наразі незрозуміло, чи буде нормально функціонувати зерновий коридор навіть до 18 липня, але майже 900 тис. тонн кукурудзи за 12 днів червня вже відвантажили. На липень поки законтрактовано 500 тис. тонн української кукурудзи, можна прогнозувати, що експорт  у червні перевищить 1 млн тонн.  Трейдери свідчать, що попит на кукурудзу невисокий, продати в Єгипет чи ЄС зараз складно. Пропозиції по ринку вистачає. Світовий ринок поступово переходить у неактивну фазу, коли покупці фуражної групи вже орієнтуються на новий врожай пшениці та ячменю, а не на кукурудзу», – зазначають в аналітичному департаменті ПУСК.

Минулий тиждень кукурудза торгувалася в умовному діапазоні  170-173$/т, але цінники опустилися нижче 170 $/т під кінець тижня. Середні ціни на малих портах становили 167-170$/т.

Наприкінці червня ціни можуть впасти нижче 160 $/т на малій воді (Рені, Ізмаїл). В глибоководних одеських портах можна очікувати попит на партії кукурудзи в 1-2 тис. тонн по ціні 156-158$/т, менші партії будуть котируватися у діапазоні 150-155$/т.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *