Труїти, не залишаючи жодного шансу… Хоча кожен, хто закінчив середню школу, знає і про біоценоз, і про харчовий ланцюжок. І розуміє, що знищуючи комах, які харчуються рослинною їжею, він знищує і тих, хто харчується ними… І так далі. Але чи це означає, що потрібно дозволити шкідникам безкарно губити наші посадки?
Для цього наведемо 5 чарівних засобів для вашої ділянки:
- Окріп;
- Марганцівка;
- Попіл деревини;
- Сечовина;
- Гашене вапно.
Окріп
Найпростіший засіб, за допомогою якого можна позбавити чагарники борошнистої роси, плям, звільнити від попелиці, кліщів та багатьох інших садових шкідників, це гаряча вода. Рано навесні, поки бруньки не почали розвиватися, гілки рослин поливають гарячою водою. Температура води має бути близько +80°С. Тоді на момент контакту з гілками вона становитиме приблизно +60…+70°С. Це оптимальна температура. Тому при більш низькій температурі ефект слабенький, а при вищій можливі опіки гілок.
Марганцівка
Слабким (рожевим) розчином марганцівки обробляють насіння, бульби та цибулини та поливають посіви, щоб не допустити поширення чорної ніжки.
Попіл
Деякі речовини чудово поєднують у собі властивості пестицидів та добрив. Найпопулярніша з них – попіл з деревини. Вона допомагає позбутися хрестоцвітих блішок і попелиць. Робота – простіше не вигадаєш. Рано вранці розкидайте суху золу тонким шаром під рослинами і комахи їх покинуть. А коли піде дощ, попіл почне віддавати рослинам поживні речовини, що містяться в ньому.
Сечовина
Сечовина – концентроване азотне добриво. Але його можна використовувати і для захисту рослин від парші – однієї з найшкідливіших хвороб у наших садах. Обприскайте дерева 4,5-5% розчином сечовини за тиждень-два до листопада. А опалого листя – 7-10%, але будьте обережні: цей розчин не повинен потрапляти на рослини. Ця процедура може здатися складною, але інші методи ще складніші і тому менш надійні.
Гашене вапно
Гашене вапно зазвичай використовується для нейтралізації кислих ґрунтів і як джерело кальцію для рослин. Але він все ж таки здатний захистити рослини від слимаків. І це не вимагає від вас багато часу або особливих витрат. Просто створіть захисну смугу з дерева навколо ділянки, схильного до нападу слимаків (наприклад, грядку з салатом або капустою). Щоб зменшити витрату матеріалу, а ефект посилити, викладайте його не суцільною смугою, а двома-трьома вузькими лініями з відстанню між ними 10-15 см. У цьому випадку потрібно приблизно 30 г перевести на 1 погонний метр.
І хтось може сказати, що виконання цих процедур настільки просто звучить, немов онлайн казино гаминатор играть бесплатно. Та вони будуть на сто відсотків праві. Це прості та дієві засоби захисту ваших рослин.
Джерело: news.agro-center.com.ua