Амджад Алхан вирощує різноманітні овочі і салати в кліматичних умовах зовсім не пристосованих для фермерства. Його господарство знаходиться в ОАЕ, фактично в пустелі, пише “Агро-Центр”, з посиланням на euronews.
Амджад Алхан працює інженером-хліборобом на фермах у Еміратах . У своєму господарстві він використовує систему гідропоннікі. Це інноваційний метод вирощування рослин без ґрунту, коли замість нього використовують рідке підживлення.
Стало відомо, де в Україні найбільше невитребуваних земель
За цією системою рослини садять в волокнистий матеріал, так звану мінеральну вату. Охолоджена вода проходить через ізоляційні трубки, щоб “напоювати” рослини. Мінеральна вата складається з подрібнених порід і тримає воду, як губка. Після того, як вода завершить цикл, її викачають назад для фільтрації та повторного використання. Завдяки використанню альтернативних систем сільського господарства Алхан економить близько 90 відсотків води.
Експерти назвали наслідки, які матиме воєнний стан для фермерів
Фермер також використовує вертикальне фермерське обертальне поле. Ця установка економить простір, дозволяючи розташовувати ферму ближче до центру міста і швидше доставляти продукцію в магазини, що, в свою чергу, зменшує екологічний слід ферми.
“Ця обертальна теплиця, яку ми почали застосовували в 2005 році, є першою обертальною теплицею на Близькому Сході. Для традиційного сільського господарства потрібно було б, в шість разів більшу площу”.
— розповів фермер.
Ферми Emirates Hydroponics розташовані приблизно на двох гектари. На ній вирощують близько 500 000 салатних рослин – в тому числі дев’ять сортів – і два мільйони трав на рік.
У центрі використовується солона морська вода для вирощування певних культур, які є як сольовими, так і термостійкими, такими як лобода і гірчичні рослини.
Фермер з Тернопільщини виготовляє еко-брикети з соломи, котрі можуть замінити паливо
На фермі використовують солону морську воду, окрім цього на господарстві мають”інтегроване водне господарство”. Це система, яка знесолює природні солоні ґрунтові води та виробляє прісні води для сільського господарства. Вона також виробляє розсіл – висококонцентровану солону воду – для фермерських риб.
Ще однією зростаючою тенденцією в сільському господарстві Сходу — є так зване точне землеробство, яке дає рослинам точну кількість того, що їм потрібно, щоб зростати.
“Пальмам потрібно близько 50 літрів води в день взимку і близько 150 літрів в літню пору. Якщо запитати будь-якого фермера, вони дають понад 300 літрів в день на дерево. З точним сільським господарством ви даєте інформацію фермерам про те, що їм не потрібно використовувати понад 50 літрів, і датчики також можуть зупинити зрошення в потрібний час”.
— пояснив директор ICBA Ісмахане Елуафі,
Цей тип “розумного сільського господарства” використовує дрони з датчиками для вимірювання гідратації рослини. Найближчим часом ОАЕ планують побудувати найбільшу в світі вертикальну ферму. Окрім цього планують тестувати розумні домашні ферми.
Нові правила: чи зможе українське м’ясо потрапити на ринок ЄС
Джерело: news.agro-center.com.ua