Плями на листі огірків можуть свідчити про хворобу або звичайний сонячний опік рослини. Городників може занепокоїти таке явище, тому УНІАН підказав, як із ним боротися.
ЛИШЕ ЦІКАВІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ
Брак поживних елементів
Якщо огіркам недостатньо вітамінів і макроелементів, то ви побачите, що листя на рослині починають жовтіти й відсихати. Як правило, першими страждає нижнє листя. Іноді можна помітити таку ж ситуацію і з прожилками.
Як боротися: використовуйте комплексні мінеральні добрива, заповнюючи дефіцит необхідного елемента.
Сонячний опік
Рослини, як і люди, страждають від агресивних сонячних променів і, якщо урожай піддається атаці палючого сонця, а вологи недостатньо, то на листі ви побачите жовту всихаючу пляму.
Як боротися: найчастіше до такої проблеми схильні тепличні рослини, тому якщо помітили опік – підв’яжіть огірки так, щоб листя не стикалися зі склом теплиці.
Мозаїка
При зниженій температурі плоди на хворих батогах набувають крапчастого забарвлення, зморщуються, викривляються. Перші симптоми – наявність жовто-зелених плям, а пізніше – поява мозаїки. Потім листя починає зморщуватися і скручуватися.
Як боротися: при перших же ознаках зараження вам потрібно викопати й спалити пошкоджені рослини, а якщо мозаїка з’явилася в теплиці, то перекопати там ґрунт. Для того, щоб ситуація не повторювалася, регулярно внесіть добрива, обробляйте город від шкідників і знезаражуйте посівний матеріал.
Чорна ніжка і борошниста роса
Чорна ніжка – грибкове захворювання, яке вражає огірки й може призвести до загибелі врожаю. Спочатку чорніє стебло, а потім з’являються жовті плями на листках.
Як боротися: перше, що потрібно зробити – це зменшити полив, розпушити ґрунт під рослинами й посипати його деревною золою. Не зайвою буде й обробка ґрунту слабким розчином марганцівки.
Борошниста роса також вважається небезпечним захворюванням, на жаль, досить поширеним серед безлічі рослин. Характеризується білими або рудими каламутними плямами на листках і стеблах, через що огірки починають в’янути.
Як боротися: пошкоджене листя зрізати й спалити, інші рослини обробити протигрибковим препаратом. В якості профілактики проводити підживлення настоєм коров’яку, фосфорними та калійними добривами.
Антракноз
Грибкове захворювання, перші симптоми якого можна побачити відразу – це коричневі або руді круглі плями до 5 см в діаметрі. Зазвичай, вони ніби втиснуті в лист, а в міру розвитку захворювання всередині плями утворюється отвір.
Як боротися: посадки необхідно обробити 1%-ним розчином бордоської рідини або 0,4%-ним розчином хлорокиси міді. Через два тижні повторити обприскування і так робити періодично з метою профілактики.
Несправжня борошниста роса
Якщо ви помітили таку хворобу у рослин на початкових етапах, то перше, що ви побачите – світло-зелені плями з прожилками. Згодом ці плями починають темніти та набувати коричневого відтінку, а на зворотному боці аркуша з’являються сірі спори грибів.
Як боротися: 10 крапель 5% йоду, розчиненого в 1 л молока і змішаного з 9 л води з’єднати й обприскувати розчином огірки до тих пір, поки інфекція не зникне повністю.
Джерело: news.agro-center.com.ua