“Міське фермерство – майбутнє сільського господарства”: навіщо потрібен город на підвіконні і як розпочати ним займатися (відео) |

Сьогодні урбаністичні городи розвиваються як в Україні, так і в усьому світі. У той час, як місто все більше віддаляється від села, а урбанізація приходить навіть у степи і пустелі, люди все гостріше відчувають свою відірваність від природи.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Рефлекс щось вирощувати укорінився в людях за тисячоліття землеробства, тому жителі мегаполісів привносять сільську цінність — свіжі овочі — у свій простір. Так з’являються грядки на підвіконні, контейнери з томатами і зеленню на балконі та дахах. Для тих, хто хоче цілий рік їсти здорову їжу, це — неминуче майбутнє.

Зелень на підвіконні

Коментар: “Одного разу я просто посадила вдома базилік, він виріс, і мені це так сподобалося“, — розповідає “домашній хлібороб” Олена Зикіна, яка вчиться на економіста.

Після базиліка дівчина почала вирощувати помідори, а зараз перейшла на мікрозелень. Мікрозелень — це те, що можна вирощувати на будь-якому підвіконні, незалежно від освітленості. Досить посіяти в неглибокі горщики практично будь-яку зелень (горох, броколі, соняшник, кукурудзу, редис, буряк, капусту…).

Коли насіння дасть паросток і з’являться перші листочки — їх можна зрізати і їсти. Така зелень багата вітамінами, яких дуже бракує сучасним мешканцям мегаполісів. Зараз мікрозелень продають і в супермаркетах, але там вона втрачає свою свіжість.

Мікрозелень або стандартна зелень — найвигідніший варіант: вона швидко росте (від 7—14 днів до 2 місяців, залежно від виду), а такі рослини, як базилік, петрушка та кріп, ростуть безперервно, і постійно купувати насіння не треба.

Для вирощування звичайної зелені, звичайно, доведеться подбати і про світло. Особливо в разі кропу, петрушки і базиліка.

Вертикальні городи

Максим Мамедов — майбутній міський фермер. Дізнавшись про технології вертикальних городів, він призупинив своє навчання за кордоном і планує створити власний город у столиці. Він хоче створити на даху та у частині приміщення київського Арт-заводу “Платформа” город: засадити його овочами та зеленню, а урожай продавати столичним ресторанам і супермаркетам.

The Epoch Times

Читайте також: “Обігріває будинок”: японський винахідник створив незвичайне екопаливо з поліетиленових пакетів

Джерело: news.agro-center.com.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *