На ферму замість моря: у Фінляндії набирає популярність фермерський туризм

Понад 11 тисяч людей направили заявки в Лісове управління Фінляндії, щоб влітку відпочити на фермах Лапландії і доглянути там за худобою. Фермерський туризм в країні швидко набирає популярність: у 2018 році число охочих провести відпустку в селі було в півтора рази менше, пише “Агро-Центр”, з посиланням на “AgroNews”.

Фіни готові не тільки працювати, а й платити за цю можливість. Прихильники цього виду туризму, як правило, орендують ферму, на якій розводять корів, овець або кіз, і доглядають за ними протягом тижня. Оренда ферми коштує від 350 до 500 євро, на ній можуть розміститися від двох до восьми чоловік – іноді сюди приїжджають цілими сім’ями.

“Індекс вареника” в Україні б’є рекорди

Бажаючі попрацювати пастухом могли вибрати конкретні дати і місце літнього випасу з 14 запропонованих варіантів, повідомляє служба новин YLE. Найпопулярнішими серед туристів є пасовища в заповідниках Лапландії і національному парку Колі. Менше бажаючих поїхати на більш дешеві, але вітряні берега Ботнічної затоки.

Варто відзначити, що відпочинок на фермі проходить в досить суворих умовах, зовсім не схоже на “все включено” в Туреччині. У деяких місцях є колодязі, в інших за водою доводиться ходити за кілометр до найближчого озера. Практично на кожній фермі є сауна, а ось електрики може і не бути. Однак туристів приваблює чисте повітря, спокій і екологічно чисті продукти.

70% продукції, що продається під виглядом вершкового масла є фальсифікатом

В обов’язки пастуха входить базовий догляд за тваринами. На ніч худобу треба зібрати в загін, щоб убезпечити їх від нападу численних хижаків. Для новачків, які не мають досвіду догляду за тваринами, проводять інструктаж. Вся відповідальність за тварин залишається за Лісовим управлінням Фінляндії, якому і належать ці ферми. Весь дохід від фермерського туризму направляється на розвиток природних заповідників.

На Рівненщині розвиватимуть органічне землеробство

На європейському ринку з’явився новий виробник тракторів Mancel

 

Джерело: news.agro-center.com.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *