На Київщині створять IT-пасіку з високотехнологічними вуликами

На Київщині створять першу в Україні IT-пасіку від українсько-польських розробників стартапу AmoHive. Про це пише Seeds. 

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Деталі розповів один зі співзасновників проєкту Ігор Курдін.

Команда інженерів, бджолярів та IT-спеціалістів AmoHive обладнала вулики сенсорами, які передають інформацію про стан вулика як всередині, так і ззовні.

Розробники AmoHive зауважують, що Україна є чи не найбільшою країною у світі щодо кількості бджолярів. Тому експеримент вирішили провести саме тут.

Наразі IT смартвулики українсько-польського виробництва AmoHive встановлюють бджолярі у всьому світі. Але постійна пасіка, де проводитимуться навчання для дітей за напрямком — “Інформатика та бджільництво”, з’явиться вперше саме в Україні.

Автоматизовані IТ-вулики українсько-польських розробників AmoHive здобули визнання за те, що  кардинально змінюють майбутнє світового бджільництва.

ІТ-пасіки від AmoHive створюють нові робочі місця у високотехнологічних сферах, таких як DataScience, обробка та дослідження великих даних у бджільництві, запиленні, агросекторі. Звичайно, створення смартвуликів потребує як програмістів, так і розробників електроніки, як творчих бджолярів, так і науковців.

Читайте також: Експорт української кукурудзи може скоротитися на 15%, – експерти

“Використання нових переваг у сучасному агробізнесі, отримання додатково синергії як для людей, так і для країни у цілому — це гарантія нашої конкурентоспроможності на світовому ринку. Простіше кажучи, поєднання традицій, винахідливості та ІТ — це шанс для України”, — говорить Ігор Курдін.

У планах команди AmoHive продовжувати збільшувати рівень автоматизації. Наприклад, сконструювати рухомі елементи конструкції вулика так, щоб вони могли змінювати параметри та мікроклімат у вулику відповідно до команд з сервера, що генеруються штучним інтелектом.

Джерело: news.agro-center.com.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *