Представник Асоціації виробників сої штату Айова (США) Петро Киверига розповів про умови вирощування сої та кукурудзи, а також -про систему удобрення культур та застосування точного землеробства.
Детальніше про це розповідає Агроцентр.
Деталі: У штаті Айова проживає близько 3 млн людей, при цьому щорічно вирощується 15 млн свиней.
Коментар: “Органіки для удобрювання полів вистачає. В землю вноситься велика кількість гною, внесення проводять раз на 2-3 роки. У середньому вноситься 15 тис. л/га рідкого гною перед посівом або з осені”, -розповідає представник.
Про регулярне внесення гною говорить і Ліндсей Грейнер, фермер з Айови, який має 600 га землі для вирощування сої та кукурудзи, а ще — ферму на 15 тис. свиней. У своєму господарстві він вносить від 12 до 20 тис. л/га рідкого гною в кінці жовтня — на початку листопада. За даними проведених аналізів (а проводити аналізи гною законодавство країни зобов’язує фермерів регулярно), у 4 тис. л гною міститься близько 13-24 кг азоту, 9-11 кг фосфору та 13-24 кг калію.
До органічних додаються й мінеральні добрива, зазвичай їх вносять перед посівом або для підживлення рослин у період вегетації. З азотних добрив найбільш «популярні» КАС, гранульована сечовина та безводний аміак.
Звичайно, така система удобрення ґрунту дає досить високі результати врожайності. На жаль, в Україні такої кількості свиней для достатнього удобрення всіх полів органікою зараз немає, адже тваринництво за останні кілька десятиліть скоротилося в рази.
Джерело: Супер Агроном
Читайте також: Україна хоче мати статус річкової держави
Джерело: news.agro-center.com.ua