Щоденне споживання чистої води — це один із «стовпів» міцного здоров’я. Але з-під крана часто вона несмачна і навіть небезпечна для організму, а кип’ячена теж не приносить задоволення. Якщо у вас немає бажання купувати бутильовану воду, можна встановити фільтр. Серед користувачів популярні проточні системи. Вони гарно виконують свою головну задачу, прості у використанні та мають середню ціну.
Як влаштований проточний фільтр
Це система, яка складається з двох, трьох або п’яти послідовно з’єднаних колб, у кожній з яких знаходиться картридж. Фільтр встановлюється на водопровідну трубу під кухонною мийкою, і окремо поруч зі змішувачем виводиться кран для чистої води. Рідина під напором 5–6 бар потрапляє до системи і стандартно проходить три етапи очищення:
Найпопулярніші виробники фільтрів серед українців:
- Aquafilter (Польша);
- Ecosoft (Україна);
- BIO+ systems (Сінгапур);
- Raifil (Південна Корея);
- OasisPRO (Сінгапур).
Багатоступеневі системи затримують 99% бактерій, вірусів, органічних забруднень. Чим більше етапів очищення, тим краща якість води на виході. Термін служби картриджів залежить від забруднення та обсягу споживання ресурсу. Виробник в інструкції до змінної касети пише, на скільки літрів рідини вона розрахована. У середньому поліпропіленові та вугільні картриджі потрібно змінювати раз на 3–6 місяців. Їх ресурс коливається від 25000 до 4000 л в залежності від виробника і виконуваної функції.
Переваги проточних фільтрів
Така система не займає корисний простір на кухні, тому що найчастіше встановлюється під мийкою. Люди, які вже давно використовують проточні фільтри для очищення води, виділяють такі їх плюси:
- простий монтаж та подальше обслуговування;
- така очистка води, що вона залишається смачною і містить корисні мінерали;
- висока ефективність затримання забруднюючих речовин за умови своєчасної зміни картриджів;
- швидке фільтрування: 5–6 л/хв.
Картриджі підбирають в залежності від складу води. Якщо у ній переважають солі жорсткості, то встановлюють пом’якшувальні змінні касети. При підвищеній концентрації мікроорганізмів слід звернути увагу на модулі для посиленого бактеріологічного очищення. Склад води можна дізнатись, зробивши аналіз в лабораторії. Але якщо немає такої можливості, то треба оцінити її прозорість, запах і смак, і за органолептичними ознаками визначити, які основні забрудники є у воді.
Джерело: news.agro-center.com.ua