Главная / ЕКОФЕРМЕРСТВО / Прибуткова справа: равликова ферма може окупитися на 400%

Прибуткова справа: равликова ферма може окупитися на 400%

Равликові ферми відносно новий вид бізнесу для України. Найчастіше равликів з українських ферм продають до ЄС. Активний експорт та високі ціни прогнозують збільшення популярності подібних господарств, пише “Агро-Центр”.

В Україні культура споживання равликів не надто розвинена, а от за кордоном цей делікатес користується чималою популярністю. Співзасновник фермерського господарства “Равлик 2016” та переробного підприємства Ukrainian Snail Holding Сергій Данилейко, вважає, що найближчим часом кількість равликових ферм в Україні зросте, щонайменше до 1500, а то і 3000.

З В’єтнаму до України: інтернаціональна родина вже 27 років розвиває органічний бізнес в Україні (інтерв’ю)

“Найголовніші труднощі, з якими стикаються молоді фермери на старті равликового бізнесу, – це те, що їм дали неправильну інформацію про технології вирощування”,

— додає підприємець.

Підприємець вважає, що за знаннями слід звертатися до фахівців, які прийшли в цей бізнес років 6-10 тому і встигли на практиці відпрацювати всі тонкощі нішевого виробництва.

Молодь у селі: “дауншифтери” створили органічну ферму на Черкащині

За словами Сергія мінімальні інвестиції в равликовий бізнес — €15 тис. Кошти слід вкласти в основні засоби, будівництво бази по репродукції та вирощування молюсків. Далі вкладення підуть на заробітну плату працівникам і корм для равликів.

“Найважчий етап – три місяці репродукції, коли недосвідчений фермер бере ікру у равлики. Це дуже відповідальний час, коли можна допустити найбільше помилок”,

— говорить фахівець.

До слова, сам “Равлик 2016” повернув інвестиції в виробництво за сезон. Зараз прибуток ферми зріс на 300-400%.

Загалом, на глобальному ринку равликів зараз спостерігається дефіцит. Хоча кількість ферм в тому ж Євросоюзі досить висока – до 3 тис., а за неофіційними даними, і до 10 тис. ферм в кожній країні.

“Червоне золото”: фермер з України вирощує найдорожчу спецію в світі (фото)

За матеріалом “Seeds.org”

Джерело: news.agro-center.com.ua

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Как посадить клубнику на агроволокно

Как посадить клубнику на агроволокно

Как посадить клубнику на агроволокно Почему посадить клубнику на агроволокно выгодно Чтобы облегчить уход за ...

David Montgomery Womens Jersey