
У липні середнє значення індексу цін на молочну продукцію ФАО становило 116,2 пункту, що на 0,7% менше, ніж у червні, та на 24,8% нижче показника липня 2025 року.
Падіння індексу спостерігається з квітня. Така динаміка зумовлена зниженням котирувань вершкового масла та сухого молока, яке з лишком перекрило незначне зростання цін на сир, повідомили у ФАО.
Ціни на сухе знежирене молоко знизилися на 3,3% порівняно з червнем. Це зумовлено значними обсягами експортної пропозиції в Євросоюзі та Океанії, а також стриманішою закупівельною активністю після попереднього підвищення цін. Проте з усіх видів молочної продукції тільки сухе знежирене молоко торгувалося на рівні, вищому, ніж у липні 2025 року.
Ціни на сухе незбиране молоко зменшилися на 3,1%. Причиною стало млявий імпортний попит, особливо з боку Китаю, який продовжує переважувати активні закупівлі в Південно-Східній Азії та на Близькому Сході. Додатковим чинником ослаблення котирувань стало посилення конкуренції між експортерами.
Ціни на вершкове масло знизилися на 2,4% на тлі збільшення пропозиції молочного жиру та обсягів експортних поставок. У результаті напруженість на ринку, особливо в Європі, послабшала.
Водночас індекс цін на сир вперше з липня 2025 року зріс на 1,7%. Сезонне скорочення пропозиції молока зміцнило котирування сиру в ЄС, що з лишком перекрило зниження цін в Океанії. В Океанії це зниження спричинене значною експортною пропозицією та посиленням конкуренції з боку США.
На останніх торгах GDT індекс цін на молочну продукцію був стабільним.
