Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the gd-rating-system domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/koppst/htdocs/koppst.kr.ua/wp-includes/functions.php on line 6121
ТОП-6 фактів чому Україні варто почати використовувати солому як альтернативне джерело енергії | ► КОППСТ

ТОП-6 фактів чому Україні варто почати використовувати солому як альтернативне джерело енергії

Задоволення теплових і енергетичних потреб завдає чималого удару вітчизняній економіці. Саме тому питання пошуку альтернативних ресурсів, які будуть обходитися дешевше, ніж традиційні сьогодні актуальне, як ніколи, пише “Агро-Центр”, з посиланням на “Alfagro”.

Одним з таких відкриттів стала солома. В нашій країні аграрна галузь добре розвинена і даної сировини предостатньо, проте солома й надалі вважається непотрібним відходом, який просто утилізовують.
Проте солома має безліч переваг серед інших альтернативних джерел енергії. Нижче наведено ТОП-6 фактів на користь соломи, як альтернативного джерела енергії:

Топ-1: на тонну зерна припадає 400 кг соломи
Врожай зібрано. Подальші дії звичні – солому заорюють в землю або всупереч заборонам спалюють прямо на полі, при цьому ще й знищуючи корисний гумус. Але при правильному підході, побічний продукт може стати джерелом доступної енергії. Якщо спалити 1 тонну соломи, отримаємо близько 3 мВт теплоенергії. Якщо порівняти з вугіллям і газом, солома в вигляді палива обходилася б набагато дешевше.

В Умані ресторатор власноруч вирощує овець для свого ресторану

Топ-2: мільйони тонн соломи замінять 300 мільйонів кубометрів газу
Попри цей факт, солома не застосовується в Україні як паливо, або ж використовується рідко. Основними причинами вважаються відсутність певної техніки для збору і пресування в стандартні рулони і тюки. Однак основною перешкодою все ж варто вважати відсутність чіткої державної політики, спрямованої на використання та виробництво біопалива.

Гуцульська бриндзя може стати всесвітньо відомою

Топ-3: 750 грн – коштує тонна соломи при відстані доставки 25 км
Однак дуже часто солому потрібно привезти з далекої відстані, від чого ціна відповідно підвищується. На формування ціни впливають умови логістики, а також людський фактор – коли з’являється високий попит на солому, фермери починають істотно піднімати ціну.

Топ-4: Переробка соломи в пелети вирішує багато проблем
Так, у формі брикетів і пелет втрати соломи при зберіганні значно нижче, транспортування і процес завантаження в котли набагато зручніше. Здатність тепловіддачі пелет становить до 4400 ккал / кг, а це приблизно на рівні певних видів вугілля. Використання соломи та інших видів відходів в формі брикетів зростає дуже високими темпами по всьому світу.
Топ-5: Спалювання соломи відноситься до “зеленої” енергетики
Так само як сонячні і вітряні електростанції, “солом’яні” ТЕЦ також відносять до “зелених”. Держава зобов’язується закуповувати електроенергію у виробників біопалива.

Аграрний фонд України втратив зерна на суму 18,8 мільйонів гривень (деталі)

Топ-6: Міжнародні організації надають кредитування на біоенергетику
Кошти на купівлю обладнання для спалювання соломи можна отримати від датського фонду IFU. Але перш ніж дати гроші, данці оцінять ваш проект і його перспективи. Обсяг наданих кредитних коштів складе до 1,5 мільйонів євро.

Доки українці й далі спалюють солому на полях, у Європі цей вид альтернативної енергетики вже давно популярний. Так, за тюк соломи у європейських країн просять від 20-30 євро. Лідером з використання соломи у якості палива сьогодні є Данія.

Золота жила: підприємець з Києва вирощує на фермі каліфорнійських черв’яків (відео)

Активна політика в галузі відновлюваної енергетики стартувала в цій країні ще з 1976 року. Мета її – усунути залежність від викопного палива. Зараз в Данії працює понад 10 тисяч котлів потужністю 1 МВт, а 70 котелень спалюють біомасу в системах теплопостачання. У деяких країнах солома застосовується не тільки для отримання тепло і електроенергії. У Нідерландах з неї вже отримують автомобільне паливо. Солома знайшла своє застосування у виробництві біодизеля і біогазу.

Вигідний бізнес: сім’я покинула Київ, щоб робити сири (фото)

Джерело: news.agro-center.com.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *