Через воєнні дії Україна втратила досить суттєву площу посівів овочів.
УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.
До того ж багато продукції залишилося в холодильниках. Така ситуація мала місце через швидку окупацію Півдня нашої країни. Про це розповів президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник, пише Куркуль.
Коментар: “Звідси й засилля на українському ринку імпортних овочів борщового набору протягом всієї весни та частини літа. Імпорт переважав до тих пір, поки не виросли місцеві овочі в регіонах, які не були окуповані. Все вищевказане призвело до суттєвого зростання вартості борщового набору в порівнянні з минулим та позаминулим роками. Особливо цінові рекорди побили цибуля і морква”, — зауважив Тарас Баштанник.
Президент УПОА переконаний, що далі ситуація в агробізнесі залежатиме безпосередньо від ходу війни. Якщо вона закінчиться швидко — фермерам буде легше. Якщо ні — ситуація нагадуватиме цей рік.
Коментар: “Що стосується овочів, я вважаю, що вони стануть дешевшими наступного року, бо збільшиться їхня пропозиція. Йдеться вже про новий врожай. Цієї весни мало підприємств змогли швидко переорієнтуватися і висадити овочі. Наступного року їх буде вже більше”, — зазначив фахівець.
Тож, наступного року він прогнозує зниження цін.
Коментар: “Овочі наступного року будуть дешевшими. А ще я впевнений, що у 2023 році пів України буде в моркві і цибулі. Адже саме ці овочі у 2022 побили власні цінові рекорди”, — додав Тарас Баштанник.
Тарас Баштанник вважає, що з насінням у новому сезоні теж проблем не буде. Україна щороку споживає конкретну кількість насіннєвого матеріалу. Ці показники не зміняться. Лише частина насіння, яка раніше йшла на південь України, тепер прямуватиме в інше місце.
Джерело: news.agro-center.com.ua