Невибаглива і живуча: шипшина може зайняти ділянки, які не підходять під інші культури

На Вінниччині на дослідній ділянці ТОВ «ФруТек» зібрали перший сигнальний врожай шипшини. У розсаднику не вирощують ягоди у промислових масштабах, а спеціалізуються лише на саджанцях.

«У нас є випробувальні ділянки, там кожна культура висаджується у невеликій кількості для вивчення сорту, порівняння з іншими, але це некомерційне виробництво ягід», — розповів AgroPortal.ua директор підприємства Сергій Змійчук.

Шипшина не є основною культурою у розсаднику. Наразі тут вирощують один сорт — Кан, який непогано себе зарекомендував. Головна його особливість — майже повна відсутність колючок, що значно полегшує роботу з рослиною та збір урожаю. Крім того, він досить сильнорослий, зимостійкий, за інформацією селекціонера, придатний для механізованого збору.

Сергій Змійчук, директор ТОВ «ФруТек»

Дослідну ділянку ми посадили минулої весни і вже зараз збираємо перший врожай. Приблизно 1 кг з рослини, але це сигнальний врожай з того, що було вирощено на рослині у рік посадки. У той рік виросли невеликі пагони, вони зараз плодоносять. Висота їх була від 70 см до 1 м. Цього року вони вже повноцінно ростуть, дають великі пагони висотою 2-2,5 м. Наступного року тільки зможемо сказати, яка продуктивність у такому віці.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *