АСУ: Законопроект про ветмедицину потребує доопрацювання

АСУ: Законопроект про ветмедицину потребує доопрацювання

Тваринництво
18 січня 2019.
13:13

54

Робота над нова версією проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ветеринарної медицини» тривала понад рік. Та після його оприлюднення стало зрозуміло — документ потребує значного доопрацювання.

Про це йдеться у повідомленні Асоціації свинарів України.

Як зазначається, будь-який закон — інструмент, який має забезпечити функціонування системи. Проект закону «Про ветеринарну медицину» в своїй основі чіткої системи не має, а отже, не зможе бути реалізований.

«Так, у ньому відсутня вагома складова — положення щодо приватної ветеринарної практики. Обмежені функції органів державного управління в галузі ветеринарної медицини», — говориться у повідомленні.

Наприклад, як зазначають в АСУ, у царині тваринництва положення Мінагропроду зводяться до написання інструкцій щодо профілактики та боротьби з інфекційними захворюваннями, вимог до центрів збору та переміщення тварин, а також збору/переробки/зберігання/маркування/транспортування репродуктивного матеріалу.

«При цьому найголовнішого — розробки вимог щодо утримання тварин — немає. Результат уже відомий — упродовж 4 років не можемо погодити з Регуляторною службою ветсанправила щодо утримання свиней, які б передбачали обов«язкові мінімальні вимоги щодо біобезпеки для господарств різних форм власності. Це могло б істотно покращити ефективність контролю АЧС в Україні, проте повноважень розробляти такий документ в центрального органу виконавчої влади немає і поки не з«явилося», — пояснюють в асоціації.

Ще одна інновація проекту закону — необхідність отримання експлуатаційних дозволів на ферми, хоча такі документи передбачені для операторів ринку, що займаються виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження. Крім того, документ включає в себе низку положень, які регулюються іншими законами, суперечачи їм, як, наприклад, у випадку з законом «Про побічні продукти тваринного походження не передбачені для споживання людиною».

«Безперечно, цей законопроект — надзвичайно важливий з огляду на забезпечення епізоотичного благополуччя країни. Новий проект створений у рамках гармонізації із європейським законодавством, що триває. Та разом із тим, щоб документ став «робочим», він потребує доопрацювання. Недостатньо перекласти та адаптувати вимоги, які працюють в ЄС. Треба розуміти, як вони вплинуть на систему функціонування галузі ветеринарії в Україні, наскільки можуть бути реалізовані та чи в результаті забезпечать покращення її ефективності, а не стануть, як це часто буває, черговою перепоною», — коментують в АСУ.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *