Частка свинини у структурі споживання м’яса зменшилася

Підвищення роздрібних цін на свинину у другому-третьому кварталах 2023 року негативно вплинуло на рівень продажів цього виду м’яса.

Як говориться у повідомленні асоціації «Свинарі України», представники національних торговельних мереж відзначили як зниження обсягів закупівлі у середньому чеку, так і сукупних продажів охолодженої свинини, яке, за різними оцінками, складає від 12% до понад 20% проти показників 2022 року. 

Зазначається, що споживач «переорієнтувався» на інші види м’яса — здебільшого на бюджетнішу курятину, найменше — на яловичину.

«З іншого боку, хоча частка свинини у структурі споживання м’яса послабилася (з понад третини до повномасштабного вторгнення майже до чверті), тенденції до відмови від дорожчих охолоджених свинячих напівфабрикатів на користь дешевших не відзначили, адже зміни торкнулися винятково обсягів кінцевого споживання», — пояснюють експерти.

Хоча останніми роками ажіотажного попиту напередодні та у періоди свят не спостерігають, динаміка споживчої активності загалом відповідає звичним трендам, зауважують в асоціації.

Водночас уже наприкінці 2023 року та на початку 2024 року ритейл відзначає поступове відновлення споживання. Так, категорійні аналітики вважають, що за збереження цін у діапазоні останніх трьох місяців покупці повернуться до свинини, адже таке вже фіксували у 2020-му. Тоді здорожчання курятини спричинило перерозподіл структури м’ясного кошика та урізноманітнило меню українців. 

«Щодо розвитку споживчих запитів, то, окрім цінових чинників, важливу роль для споживача відіграє і зручність. Так, навіть зараз споживач готовий платити трохи більше за економію часу та зручність доопрацьованого продукту — без кістки, у маринаді тощо. Тому з часом збільшуватиметься попит на напівфабрикати, готові до приготування, від виробництва яких низка м’ясопереробних підприємств відмовилася із початком війни та здорожчанням м’яса, — ковбаски, фарші, котлети, стейки і нарізане порційне м’ясо», — прогнозують фахівці, додавши, що тривалий час вирішальний голос у виборі м’ясного раціону матиме гаманець.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *