Ціна свинини в закупівлі опустилися нижче психологічної позначки

Ціна свинини в закупівлі опустилися нижче психологічної позначки

Тваринництво
04 лютого 2019.
10:57

219

Послаблення закупівельних цін на живець свиней спостерігається з початку 2019 року. Протягом другої половини січня середня ціна на свиней забійних кондицій втрачала по 3,5% за тиждень, а їх рівень у кінці місяця був на 11% менше ніж на початку року.

Про це йдеться у повідомленні Асоцації свинарів України (АСУ).

«Такі темпи падіння цін суттєво перевищують швидкість сезонного «зсуву» цін на ринку живця минулого року», — коментують в аналітичному відділі АСУ.

Так, за даними асоціації протягом січня 2018 р. ціни закупівлі понизилися лише на 4% — з 46 до 44 грн/кг.

«Цьогорічний діапаноз цін на живець у січні був нижчим: з 44 грн/кг на початку року середні котирування опустилися нижче «психологічної» позначки у 40 грн/кг. Роздрібні ціни на свинину також дещо понизилися за цей місяць. Так, у кінці січня кілограм охолодженої свинини на полицях супермаркетів подешевшала на 2,6-7,7 грн залежно від відрубу чи на 5 грн/кг у середньому», — додають в АСУ.

Проте, в асоціації звертають увагу на те, що при нижчій ціні закупівлі сировини, охолоджені свинячі частини зараз на 2-12% чи на 2-13 грн/кг дорожчі, ніж у відповідний період минулого року.

«Власне, така розбіжність частково пояснює причину нижчої споживчої активності, на яку нарікають представники м’ясопереробної галузі», — зауважують представники асоціації.
 

Джерело: agroportal.ua

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *