Експорт молочної продукції вигідніший за внутрішні продажі

Експорт молочної продукції з України останніми місяцями почав активізуватися.

Про це повідомяє milkua.info.

Загалом за чотири місяці було експортовано молочних товарів на $47,4 млн, що на 16,1% менше, ніж за відповідний період минулого року. Більше половини експорту припало на масло ($12,5 млн) і згущені молоко та вершки ($18,9 млн). Основними торговими партнерами України на сьогодні є Польща, Нідерланди та Молдова.

Зазначається, що торгівля з пострадянськими країнами, зокрема з Казахстаном, Узбекистаном та Грузією, практично неможлива. Через тривалу та дорогу логістику вітчизняні молочні продукти неконкурентні на ринках цих країн. 

Водночас світова комбінована ціна на молоко у квітні 2022 року була найвищою за всю історію моніторингу IFCN (з 1996 року) і становила 59,7 євро/100 кг, хоча в Україні ціна на молоко зросла лише на 2,6% — до 34,8 євро/100 кг. Війна та блокування експорту не дають можливості для більшого росту цін.

«Рекордно низькі ціни на корми на внутрішньому ринку допомагають стримувати ріст собівартості молока. Здорожчання кормів, яке відбулось у світі, не торкнулось України. Навпаки, через блокаду портів їх вартість на внутрішньому ринку рекордно низька. Ціна тонни пшениці не перевищує $200», — пояснює аналітик АВМ Яна Лінецька.

Як результат, українська молочна продукція наразі досить конкурентна на світовому ринку, і варто скористатися такою можливістю. Напрацювання нових логістичних рішень та робота з новими країнами продовжується і, можливо, найближчими місяцями це дасть свої результати.

«І навіть при поточних цінах експорт сухих молочних продуктів значно вигідніший за внутрішні продажі. Звісно, найкращим варіантом для українських експортерів є поставки молочних продуктів до країн ЄС, де скоро не буде ні квот, ні мит. При цьому, варто прискорити процедури включення підприємств до списку експортерів харчових продуктів до Європи», — вважає експерт. 

Крім того, річна інфляція в Україні у травні становила близько 17%, а до кінця року зросте ще на 3%. Як наслідок, весь молочний ряд за період війни здорожчав у межах 5-10%, а порівняно з показниками 2021 р. — на 12−25%.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *