Імпорт свинини у червні підскочив у 4 рази

Протягом останніх місяців на українському ринку свинини спостерігалося пожвавлення імпортної активності. У червні в Україні було імпортовано свинини майже у 4 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Відзначається, що обсяг постачання м’яса за місяць склав 9 тис. т, що на 46% більше, ніж у травні. Топ-країнами-експортерами стали: Польща, Данія, Нідерланди.

За словами аналітика УКАБ Максима Гопки, причиною стрімкого збільшення обсягів свинини закордонного постачання стала новина про повернення ПДВ та мита на імпортні товари. У довоєнний час імпортна квота по свинині для ЄС передбачала безмитне ввезення продукції 20 тис. т на рік, а за січень-травень сумарно вже було завезено 22,3 тис. т свинини.

Крім цього, внутрішня промислова пропозиція скоротилась через те, що виробники східного та південного регіонів були вимушені тимчасово залишити ринок свинини. Як наслідок, уже на початку червня закупівельні ціни підвищилися, оскільки виник стабільний попит, який протримався до початку липня.

Однак, за даними моніторингу УКАБ закупівельні ціни на живець свиней почали поступово знижуватись і за останні два тижні скоротились на 4% та в середньому становлять:

  • у східному регіоні — 57,00-57,50 грн/кг;
  • у центральному регіоні — 57,80-58,40 грн/кг;
  • у західному регіоні — 55,10-56,00 грн/кг.

«Найближчим часом ціни на свинину, як і на інші види продуктів, будуть зростати через високу інфляцію. Але собівартість м’яса значно залежить і від цін на корми, які в Україні залишаються дешевшими порівняно зі світовими. Також збільшення імпорту в червні підтримає внутрішній попит та не дасть швидко зростати цінам», — прогнозує експерт.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *