Собівартість нового врожаю скоротить поголів’я корів

Закупівельні ціни на молоко на початку липня розвивалися в різнонаправленому тренді. На ринок продовжують тиснути ціни на виробничі ресурси. Водночас підтримку надає активний експорт молокопродуктів.

Про це повідомляє Асоціація виробників молока.

Так, закупівельні ціни на молоко екстра ґатунку в середньому зросли на 7 коп. — до 10,64 грн/кг без урахування ПДВ. Ціновий коридор коливався від 9,50 до 11,15 грн/кг залежно від регіону та особливо від обсягу партії. Водночас ціни на молоко вищого ґатунку опустилася на 1 коп. — до 10,02 грн. Обвалилося в ціні молоко першого ґатунку — мінус 11 коп. — до 9,80 грн/кг.  

«Як результат, середньозважена ціна на молоко трьох ґатунків опустилася на 2 коп. — до 10,15 грн/кг. Це на 39 коп. нижче довоєнного рівня», — зазначає аналітик АВМ Яна Лінецька.

На думку експерта, зростання експорту молочних продуктів на третину мало б давати більшу підтримку цін. Щоправда, переробники готові піднімати ціни лише на молоко екстра якості. При цьому намагаються здешевити його в сегменті сортів нижчої якості та молока від населення, якого в переробці останнім часом стало більше.  

Лінецька пояснює, що високі ціни на паливо (+71% від початку війни) значно підвищили собівартість нового врожаю грубих кормів, які є основною складовою раціону корів. Водночас падіння цін на зернові та олійні на внутрішньому ринку залишили фермерів без обігових коштів, і вирішення цієї проблеми в найближчій перспективі не очікується. Основний збут зазвичай вони робили в кінці лютого-березня і цьогоріч не встигли через війну. При цьому посівна кампанія цього року була в рази дорожчою, ніж торік.  

За даними асоціації, більшість господарств на підконтрольних Україні територіях намагаються не скорочувати поголів’я корів, а лише надої, тобто витрати на утримання худоби залишаються високими на тлі значно нижчих обсягів реалізації. 

«Якщо ринкові умови не будуть змінюватися в найближчій перспективі, фермери будуть вимушені коригувати розмір стада, адже утримувати його за рахунок нового врожаю, собівартість вирощування якого вже на 70-80% вища від попереднього року, не передбачається можливим», — наголошує експерт.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *