Інвестиції у корівник за євростандартом сягають від $7 тис. на голову

Інвестиції у будівництво сучасного тваринницького комплексу з безприв’язним утриманням худоби мають складати щонайменше $7 тис./голову без урахування вартості самої тварини.

Про це розповів керівник із розвитку консультаційного центру Асоціації виробників молока Валерій Лотоцький для нового спецпроєкту GrowHow.

Зі слів фахівця, така ферма відповідатиме всім євростандартам і не потребуватиме суттєвих змін під час вступу України до ЄС. Проте йдеться про досить великі інвестиції. До того ж до них варто додати ще ціну тварин: нетелі коштують по $1800-2200. У нинішніх умовах далеко не всі готові вкладати такі фінанси.

Дешевшим варіантом є реконструкція старих тваринницьких приміщень із прив’язним утриманням — його рекомендує агроконсультант Олег Чуб. Він зазначив, що міф про те, що безприв’язне утримання є єдиним способом отримати хороші надої з невеликими затратами, потрібно розвіяти.

Ідеться про облаштування ґумових килимків на підлозі, кормового столу, вентиляції, індивідуальних напувалок та системи доїння, яка в змозі видоїти «50-літрових» корів на прив’язі. Таке переобладнання, за підрахунками експерта, обійдеться приблизно вчетверо дешевше.

Він переконаний, що попри менший комфорт, на прив’язі теж реально отримувати добрі надої молока екстраґатунку.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *