Ізраїльське диво: секрети успіху молочних ферм в пустелі

Сільськогосподарська галузь Ізраїлю за останні 60 років зробила величезний прорив. У 1950-х роках продукти харчування там видавалися за картками, а 80% молока імпортувалося. Сьогодні країна забезпечує себе продовольством на 95%, імпортуючи деякі види продуктів (олійні, кава, какао, цукор), а експорт сільгосппродукції щорічно приносить Ізраїлю майже 4 млрд доларів прибутку, пише “Агро-Центр”.

Через посушливий клімат в сільському господарстві Ізраїлю використовується тільки 20% земель – близько 450 тисяч гектарів. Але особливо вражаючих успіхів ізраїльські фермери досягли в молочному тваринництві. Надій на одну корову зріс з 4000 до 12000 кг, і за цим показником Ізраїль вже не перший рік випереджає інші країни.

В зоні АТО фермер розбудовує село та створює нові робочі місця (відео)

Якщо охарактеризувати ізраїльське тваринництво одним словом, це буде “раціональність”. Перед фермерами не стоїть завдання отримати якомога більше молока – вони прагнуть зробити процес виробництва продукції максимально ефективним і поставляти на молокозаводи сировину, відповідне переробникам за параметрами. Поголів’я худоби в країні контролюється (на фермах утримується близько 125 тисяч корів), а віддавати молоко на переробку можна тільки за квотами. Таким чином держава регулює ціни на ринку стабільність закупівельних цін на молоко – 0,58 долара за літр.

З раціональністю ізраїльських ферм тісно пов’язане і поняття “технологічність”. На стандартній ізраїльської фермі організовано безприв’язне утримання тварин, впроваджені передові системи годування, видалення гною і інше роботизовані обладнання. Спеціальні програми займаються управлінням стадом, аналізує параметри надою, складають оптимальний раціон годування і контролюють здоров’я тварин.

Голуби контрабандою з Молдови: вражаюча історія фермера (фото)

На Форумі тваринників в Мінську, було названо п’ять головних складових успіху, завдяки яким країна перейшла від експорту 90% молока до необхідності квотувати його виробництво.

Генетика
Співробітники SION – провідної ізраїльської компанії зі штучного осіменіння та розведення молочних корів – щорічно запліднюють понад 450 тисяч тварин, або 95% всіх молочних корів в Ізраїлі. Вчені компанії працюють над поліпшенням голштинської ізраїльської породи, яка відрізняється продуктивністю, довголіттям, стійкістю і плодовитістю.

Племінна книга (Herd Book)
Селекційна робота неможлива без зворотного зв’язку. Спеціальні чіпи і датчики збирають великі дані про кожну корову: скільки і чого вона з’їла за день, як дихала, скільки пройшла, скільки дала молока. Інформація про кожну тварину збирається і систематизується у вигляді племінної книги, яка доступна для фермерів, переробників і всіх державних органів, які регулюють тваринницьку галузь.

Прибутковий бізнес: на Житомирщині фермер заробляє на еко-яйцях (відео)

Ветеринарні послуги високого рівня
30 років тому за рішенням влади країни була створена система ветеринарного обслуговування, загальна для всіх сільгоспвиробників, – Hachaklait. До цієї організації входять близько 100 висококваліфікованих ветеринарних лікарів. Їхні послуги можуть дозволити собі навіть невеликі фермери, які укладають з Hahakalit довгострокові контракти і обслуговуються або по страховці, або по передоплаті.

Hahaklait сьогодні обслуговує 900 молочних ферм із загальним поголів’ям в 90 000 дійних корів – це більше 80% поголів’я молочної худоби в Ізраїлі. Крім молочного тваринництва, організація надає ветеринарні послуги відгодівельним майданчикам ВРХ, вівчарських і козячим фермам, а також заводчиків коней.

На Львівщині молоді фермери виготовляють екзотичні сири (відео)

Система годування без пасовищ
Через брак земель в країні більшість фермерів не можуть самі вирощувати корми для тварин. Як правило, їх власники – кооперативи фермерів. Ця ситуація призвела до необхідності створення системи кормових центрів. Кожен з таких з таких центрів обслуговує сільгоспвиробників в радіусі 100-150 кілометрів, щодня доставляючи необхідну кількість кормів на кожну ферму.

Центри одночасно є і місцем зберігання кормів, і управлінською структурою зі своїми фахівцями, які займаються агрономічними питаннями, складанням раціонів для різних груп тварин, логістикою. Система кормових центрів дозволяє забезпечувати фермерів ефективними кормами і економити 30% на їх покупку, а головне, якість зберігання кормів тут на порядок вище.

Дороге м’ясо: в Україні різко зменшилося поголів’я ВРХ (деталі)

Контроль і управління
Датчики, чіпи, системи управління і відеоспостереження дають максимально повну картину того, що відбувається на фермі. Ця інформація допомагає в профілактиці хвороб (наприклад, маститів і захворювань копит), дозволяє оперативно скоригувати харчування тваринного. Система опрацьована до дрібниць: ветеринар може через смс-повідомлення дізнатися про проблему конкретної корівки або по падінню показників прийти до висновку, що група корів знаходиться в стресі через нічний гавкоту собаки.

Джерело: news.agro-center.com.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *