Квоти на імпорт свинини з ЄС вичерпані

Квоти на імпорт свинини з ЄС вичерпані

Тваринництво
02 вересня 2021.
13:24

152

Українські імпортери протягом січня-серпня використали квоти безмитного завезення свинини з Європейського союзу у повному обсязі.

Про це повідомляє аналітичний відділ Асоціації свинарів України.

«Станом на 1 вересня до України завезли 20 тис. т охолодженого та мороженого м«яса свиней з країн ЄС. Це відповідає обсягам квоти на безмитну поставку свинини з країн Європейської співдружності, встановлених в рамках економічної частини Угоди про асоціацію. Оскільки цьогоріч ці ліміти вибрані, кожен наступний кілограм європейської охолодженої свинини коштуватиме імпортерам на 12% дорожче за рахунок мита, а морожене м«ясо свиней подорожчає на 10%», — зазначають в асоціації.

Однією з причин пожвавлення імпортної активності у кінці літа аналітики вважають саме незначні залишки безмитної квоти, які заохотили операторів «запастися» дешевшою м«ясною сировиною.

«Зазначимо, що цьогоріч квоти вичерпалися за вісім місяців, тоді як у попередні роки це ставалося ближче до кінця року — у листопаді-грудні», — констатують спеціалісти.

Окрім ЄС, Україна має аналогічні домовленості про безмитні поставки свинини з Канади та Великої Британії. Згідно із домовленістю про ЗВТ Україна цьогоріч може імпортувати до 14,4 тис. т канадської свинини, субпродуктів та жиру, але наразі надійшло лише 1,3 тис. т (9%), а останні поставки були ще в травні. Відповідно до міжнародних угод, поставки свинини в обсягах до 1,7 тис. т з Великої Британії також не обкладатимуться імпортним митом, проте досі таких закупівель не здійснювали.

«Якщо завезення м«ясної сировини з цих країн стане економічно привабливим для імпортера, надходження мороженої свинини навряд матиме істотний вплив на вітчизняний ринок свинини. Крім цього, очікувані зміни валютних курсів восени також сприятиме підвищенню вхідного бар»єру для імпортної сировини», — вважають в АСУ.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *