Поросята продовжують дорожчати

Котирування на ринку товарних поросят за останні місяці не змінювали напрямок руху і продовжують рости.

Про це говориться у повідомленні асоціації «Свинарі України».

За відгуками операторів ринку, пропозиція таких тварин залишається досить обмеженою, а попит залишається на стабільно високому рівні, що підтримує позитивну цінову динаміку. Так, у другій половині липня ціна на поросят масою 25-30 кг коливається в межах 90-130 грн/кг, у ваговій категорії 9-12 кг ― 190-200 грн/кг (у травні ціни були 75-85 грн/кг та 130-180 грн/кг відповідно).

Постачальники поросят для відгодівлі зазначають, що попит на них наразі активний як з боку сільгоспвиробників, які намагаються зменшити втрати через здешевлення зерна, так і з боку населення. Так, аграрії, які спеціалізуються на рослинництві, намагаються компенсувати частину недоотриманих через відсутність експорту коштів за рахунок згодовування зернових свиням, адже ціна на живець значно привабливіша цього року. Враховуючи те, що наразі більшість партій товарних поросят «заброньовані» до кінця вересня, а подекуди по жовтень включно, попит з боку «ситуативних свинарів» часто залишається незадоволеним.

«Скасування переліку критичного імпорту з липня загалом дало можливість завозити з-за кордону не тільки чистопорідних свиней, а й товарних, зокрема поросят для відгодівлі. Проте літо є несприятливим періодом для таких закупівель через спекотні погодні умови. Серед економічних бар’єрів таких операцій — істотне підвищення логістичних витрат, здорожчання таких закупок через скасування податкових пільг під час імпорту та перегляд офіційних валютних курсів», — коментують в аналітичному відділі асоціації.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *