Світове виробництво свинини зупиняє зростання

Світове виробництво свинини зупиняє зростання через посилення інфляційного тиску на споживачів.

Про це йдеться у останньому квартальному звіті Rabobank, пише pig-world.co.uk.

Очікується, що цього року виробництво свинини в усьому світі впаде на 2%, а в 2023-му майже не буде зростати, оскільки виробники свиней стають обережними через зміни у звичках споживачів. Спричинене інфляцією зниження купівельної спроможності негативно вплине на споживання білка в останньому кварталі 2022 р. та першій половині 2023 р. Уже зараз просідають продажі преміальних продуктів харчування.

Вартість кормів залишається майже рекордною в усьому світі після невтішних урожаїв у США, деяких частинах Європи та Азії, що призвело до мінімальних запасів зерна та олійних культур.

«Через невеликі перспективи скорочення витрат і обмежене уявлення про потужність споживчого попиту, з огляду на складне економічне середовище в 2023 р., виробники скоротили плани зі збільшення поголів’я», — відзначають аналітики Rabobank.

Прогнозується, що виробництво свинини в ЄС-27 і Великій Британії у 2022 р. впаде на 4-5% порівняно з минулим роком, причому найбільше падіння відбудеться в Польщі, Німеччині, Данії та Великій Британії.

Експорт свинини з ЄС знизився у першому півріччі на 23% порівняно з минулим роком. Найбільше — до Китаю. Однак у четвертому кварталі 2022 р. Rabobank очікує зростання європейського експорту до КНР. Водночас високі місцеві ціни послаблять глобальну конкурентоспроможність.

Середні ціни на свинячі туші в ЄС залишаються високими, нещодавно зросли на 55% порівняно з минулим роком. Проте в четвертому кварталі очікується сезонне зниження цін, збільшення постачання свиней з Іспанії, але не очікується покращення попиту на свинину.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *