Законопроєкт №8166 відкриває можливість для нових схем при експорті агропродукції

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» звернулась до Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського з проханням відхилити законопроєкт №8166 «Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України щодо запровадження спеціальних експортних процедур» у зв’язку з його суттєвими недоліками. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

Як йдеться у зверненні, прийняття законопроекту №8166, за думкою авторів законодавчої ініціативи, мало б вирішити проблему із неповерненням валютної виручки. Проте, цей документ не тільки не вирішить зазначену проблему, але й створить додаткові перешкоди для нормального функціонування агросектору.

Зокрема законопроєктом передбачено відкриття попередніх експортних депозитів під кожну експорту операцію, що потребуватиме значних ресурсів від експортерів. На таких депозитних рахунках експортери мають «заморожувати» не менше 15% від фактурної вартості партії товару, що є фактично неможливим, враховуючи ситуацію із невідшкодуванням ПДВ, суттєвим зменшенням державної підтримки АПК, потребу у наявності обігових коштів для проведення посівних та збиральних кампаній, суттєве здорожчання та ускладнення логістики.

«Положеннями законопроєкту також передбачені випадки, коли поповнення депозиту для здійснення експортної операції не є необхідним, зокрема, якщо загальна сума попередніх експортних депозитів суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності, відкритих у комерційних банках, становить не менше 35 млн доларів. Таке положення є відкритою дискримінацією, що ставить у нерівні умови малих, середніх та великих експортерів. Крім цього, ця норма законопроєкту може додатково погіршити ситуацію з неповерненням валютної виручки, адже відкриває можливість для нових «схем», – наголошується у зверненні. 

Разом з тим, законопроєкт передбачає, що кошти на зведеному спеціальному рахунку знаходяться у розпорядженні Національного банку України, що суперечить чинному законодавству. Фактично згідно положень законопроекту відчужується власність експортера без наявності будь-якого порушення з його боку, що суперечить статті 41 Конституції України.

На додаток, законопроєкт №8166 обмежує експорт сільгосппродукції, що суперечить Угоді про асоціацію. Тобто, у той час, як Європейський Союз скасовує обмеження для українського експорту, наш законодавець запроваджує нові обмеження.

Враховуючи вищезазначене, УКАБ закликає Міністра аграрної політики та продовольства України Миколу Сольського підтримати позицію бізнес-спільноти та, у разі надходження проєкту Закону України №8166 на погодження до Міністерства, висловити суттєві зауваження до тексту законопроєкту та не погоджувати його.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *