Турецька продукція — лідер з перевищення залишків пестицидів

Під час експортно-імпортної кампанії 2021-2022 року в європейській системі швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів (RASFF) зареєстровано загалом 658 повідомлень для країн через високий вміст пестицидів у фруктах та овочах, які прибули до Євросоюзу чи з третіх країн, або із самого ЄС.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Країною, яка отримала від системи найбільшу кількість попереджень у період з 1 вересня 2021 р. по 31 серпня 2022 р., була Туреччина: загалом 356 попереджень про перевищення допустимих залишків пестицидів при постачанні на європейський ринок.

Пальма першості дісталася болгарському перцю – 85 партій болгарського перцю, які у великому відсотку випадків були знищені при досягненні кордонів Євросоюзу. Далі йдуть виноград і лимони з 78 випадками по кожній позиції, потім мандарини – 56 випадків і менша кількість порушень по апельсинах, гранатах, томатах та деяких овочах.

За Туреччиною, однак, із суттєвим відривом слідує Єгипет за кількістю повідомлень про перевищення залишку пестицидів – всього 35 випадків. Для Індії зареєстровано 26 попереджень, для Уганди – 22, Китаю направлено 18, Еквадору 14, Кенії 13, Ірану 12.

З 10 повідомлень, отриманих Іспанією, три випадки пов’язані з апельсинами, два з салатом і з одного випадку з перцем, картоплею, грибами, нутом і шпинатом.

У голландській експортній продукції (Нідерланди) надлишок пестицидів був виявлений у трьох випадках, один у перці, інший у кабачках та третій у руколі.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *