Тваринництво цьогоріч прибутковіше, ніж рослинництво

Тваринництво під час війни залишається більш прибутковим, ніж рослинництво.

Про це свідчать дані дослідження «УКРАЇНА: Вплив війни на прибутковість сільськогосподарського виробництва», проведеного Мінагрополітики України за підтримки Глобального фонду зі зменшення ризиків катастроф і відновлення (GFDRR) у співпраці з «Українським клубом аграрного бізнесу» (УКАБ).

Зазначається, що виробники тваринницької продукції змогли отримати вигоду від нижчих цін на корми (зерно та олійний шрот) та експорту до ЄС.

«Вищі логістичні витрати на експорт відіграють меншу роль для продукції тваринництва з високою доданою вартістю, ніж для продукції рослинництва», — вважають фахівці. 

Від’ємна прибутковість за підсумками 2023 року очікується лише у виробництві ВРХ, яка на відгодівлі нерентабельна через низькі ціни на внутрішньому ринку. Можливості експорту живої ВРХ або яловичини обмежені, додають фахівці. 

Водночас зростання цін на свинину та свиней із січня 2023 року зробило виробництво рентабельним. Прибутковість птахівництва підтримало зростання цін, а також перехід споживачів на більш дешеве куряче м’ясо.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *