Главная / ТВАРИННИЦТВО / В Китаї народилися перші поросята з клітинами мавп

В Китаї народилися перші поросята з клітинами мавп

Китайські вчені змогли вживити в ембріони свиней клітини макак. Однак, вчені створили їх не заради хайпа, це спроба виростити в тілі свиней людські органи для трансплантації, пише “Агро-Центр”.

Народитися змогли лише два з десяти гібридів, але і вони не змогли дожити до кінця першого тижня життя. Незважаючи на передбачувану невдачу, це великий крок до вирощування органів для трансплантацій, пише ТАСС з посиланням на статтю в журналі Protein & Cell.

Корова-авантюристка втекла від людей та приєдналася до стада зубрів (фото)

За розміром органи свиней можна порівняти з людськими, тому дослідники неодноразово намагалися зробити цих тварин донорами для трансплантацій. В ході нового дослідження китайські вчені змогли виростити двох поросят з клітинами макак-крабоїдів (Macaca fascicularis).

Чим трав’яний відкорм ВРХ корисний для людини (результати дослідження)

Для цього фахівці помістили стовбурові клітини макак в більш ніж 4 тис. бластоцистів — зародок у ссавців на ранній стадії розвитку. Далі бластоцисти з клітинами макак ввели в матки свиням за допомогою екстракорпорального запліднення (ЕКЗ).

Вони прижилися тільки у десяти самок, а живі поросята в термін народилися тільки у двох з них. Правда, обидва гібрида померли протягом першого тижня після народження. Вчені припускають, що це пов’язано з ускладненнями під час ЕКЗ.

В Китаї виростили свиню вагою з білого ведмедя

Незважаючи на це, вчені вважають свою роботу успіхом. Справа в тому, що клітини макак знайшли практично у всіх тканинах поросят. Це більше, ніж в попередніх експериментах, в ході яких в бластоцисти свиней додавали клітини людини.

Вигідний бізнес: військовий з Туреччини заробляє на фермі в Україні (відео)

Джерело: news.agro-center.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Прогноз: Експорт курятини з України зросте до $1 млрд

Світове виробництво м’яса за наступні 10 років зросте на 12%. Приріст в основному відбуватиметься в ...

David Montgomery Womens Jersey