В Україні продовжує скорочуватись поголів’я корів і виробництво молока

Активізація ринку сирого молока підтверджується як серпневими точковими переглядами цін на сировину, так і очікуваним зростанням вартості молока, яке буде спостерігатися на початку вересня.

Про це говориться у повідомленні «Інфагро».

«Навіть пасивність світового ринку та порівняно низькі ціни біржових молочних товарів не можуть стримати підняття вартості на українську сировину. Одночасне зниження пропозиції та попит внутрішнього ринку продукують незалежність поточного балансу від зовнішньої торгівлі», — зазначають аналітики. 

Окрім зниження показників сухих речовин, характерного для останнього півріччя, серпнева спека стала додатковим фактором падіння валу надоїв. Цей тренд наклався на підвищений попит внутрішнього ринку, згенерований спалахом внутрішнього туризму та поверненням населення з-за кордону перед початком навчального року.

«Ці фактори стали основною причиною підняття закупівельних цін на молоко сільгосппідприємств. Ціна на молоко, вироблене в господарствах населення, в серпні також трохи зросла», — пояснюють фахівці. 

І наводять дані Держстату, згідно з якими за 7 місяців в Україні було вироблено 4,3 млн т сирого молока, що на 5,1% менше відповідного періоду минулого року. Оцінковий результат за категоріями: в сільгосппідприємствах вироблено 1,7 млн т (+8,5%), в господарствах населення — 2,7 млн т (-11,9%).

На 1 серпня поголів’я корів в Україні складало 1,34 млн голів, що на 7,2% нижче відповідної дати минулого року. Кількість корів у категорії сільгосппідприємств — 0,4 млн голів (-1,3%).

«На початку вересня відбудеться масовий перегляд закупівельних цін сирого молока», — прогнозують експерти. 

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *