Главная / ТВАРИННИЦТВО / Виробник: 2021 рік не можна назвати прибутковим для свинарів

Виробник: 2021 рік не можна назвати прибутковим для свинарів

Виробник: 2021 рік не можна назвати прибутковим для свинарів

Тваринництво
24 грудня 2021.
08:00

495

2021 рік був цікавим та динамічним, хоча прибутковим його назвати не можна.

Таку думку висловив фінансовий директор ПрАТ «Племсервіс» Олександр Скнар, говориться у повідомленні Асоціації свинарів України.

«Хоча наше підприємство постійно працює над оптимізацією виробничих витрат, проте є певні межі. Здороження кормів та електроенергії істотно скоригувало собівартість вирощування свиней. Так, якщо раніше 80% собівартості порівну формували витрати на закупівлю товарного поросяти та його годівлю, то зараз щонайменше 2/3 виробничих витрат на відгодівлі припадає суто на корми», — зазначив він.

При цьому надходження нового врожаю, за словами експерта, дало лише тимчасовий «перепочинок» тим, хто не має можливості заготувати необхідний обсяг кормів аж до наступного врожаю.

«Щоб повністю компенсувати зростання виробничих витрат коридор середнорічних цін мав би підвищитися до 50-60 грн/кг, проте цього не сталося.

Наше підприємство цьогоріч поголів’я не скорочувало, проте плани збільшення виробничих потужностей, серйознішої модернізації комплексу довелося відкласти до кращих часів. Разом із тим переконані, що українці не перестануть їсти свинину, тож попит на продукцію буде, а значить, є причини надалі займатися свинарством» — коментує Олександр Скнар.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Сімейні молочні ферми охопили 11 регіонів України

Сімейні молочні ферми охопили 11 регіонів України Тваринництво 23 грудня 2021. 16:56 885 Дві ферми ...

David Montgomery Womens Jersey