Україна увійшла до ТОП-10 світових експортерів молочної продукції

В Україні у 2018 році спостерігалося значне покращення якості молока, що надходить на переробні підприємства.

Про це зазначила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова, говориться у повідомленні Мінагропроду.

Так, за 9 місяців 2018 року обсяги закупівлі молока екстра і вищого ґатунку зросли відповідно на 33,8% та 7,8%. В той же час, обсяги закупівлі молока І ґатунку скоротилися на 8,9%, а ІІ ґатунку — на 15,1%.

«Сьогодні молочний сектор демонструє позитивні результати, покращилась якість сировини, вперше за останні роки Україна увійшла в 10-ку світових лідерів з експорту молочної продукції. За нашими оцінками за результатами 2018 року всієї молочної продукції буде реалізовано на суму майже на 57 млрд грн, при цьому експорт складатиме понад 7 млрд грн», — відмітила Олена Ковальова.

За даними ДФС у 2018 році експорт молока і молокопродуктів склав $263 млн, з яких 48,8% припадає на вершкове масло, 22,4% — на сухе та згущене молоко, 11,7% — на сири.

Ковальова додала, що тваринництво є особливою галузою сільського господарства, стан розвитку якої вагомо впливає на економічний потенціал агропромислового комплексу країни. Так, у 2019 році на підтримку розвитку тваринництва передбачено 3,5 млрд грн, основні напрями підтримки молочного скотарства 2018 року будуть збережені.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *