Главная / ТВАРИННИЦТВО / Закупівельні ціни на молоко пішли вгору

Закупівельні ціни на молоко пішли вгору

Закупівельні ціни на молоко пішли вгору

Тваринництво
11 липня 2019.
09:12

107

Ціни на молочну сировину на початку липня продемонстрували зростання. Найбільш динамічно змінювався «екстра» гатунок, середня ціна за який зросла до 9,49 грн/кг, що на 13 коп. вище, ніж в кінці червня.

Про це повідомляє аналітична служба Асоціації виробників молока.

«Ключовим фактором підвищення цін був зростаючий попит з боку переробників до цього ґатунку, що співпало також з сезонним коливанням у бік підвищення на світовому ринку. Адже останніми роками динаміка ціни на молоко в Україні змінилася і стала більш залежною від загальносвітової та схожою на неї. Це зумовлено суттєвим збільшенням експорту української молочної продукції на світовий ринок», — розказав аналітик АВМ Володимир Андрієць.

Окрім того, за його словами, оператори вже зараз адаптуються до нових вимог з введенням в дію наказу Мінагропроду «Про гігієну молока та молочних продуктів» і намагаються втримати свої сировинні бази підвищенням закупівельних цін саме на якісне молоко.

«Основним завданням цього наказу є посилення вимог до безпечності молочної сировини і готових продуктів в цілому. Таким вимогам відповідає тільки молоко екстраґатунку, тому основна конкурентна боротьба серед переробників розгортається за таке молоко. Відтак, наказ по суті змушує виробників молока нарощувати його частку у  виробництві. Тому і попит на молоко ґатунку екстра зростатиме», — пояснюють в асоціації.

Водночас намітилася тенденція до зростання цін і інших ґатунків. Зокрема, «вищий» додав у ціні 3 коп. і склав 8,93 грн/кг, а перший 4 коп. з фіксацією ціни на рівні 8,71 грн/кг, у порівнянні з другою половиною червня.

«Загалом, середньозважена ціна молока у липні склала 9,04 грн/кг. Вона зросла на 58 коп, що на 6,9% більше, ніж у липні минулого року. Надалі передбачається подальше поступове зростання цін на молоко», — додали в АВМ.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

8 правил заготівлі і прибирання кукурудзи на силос

8 правил заготівлі і прибирання кукурудзи на силос

8 правил заготівлі і прибирання кукурудзи на силос Прибирання кукурудзи на силос Кукурудзяний силос є ...

David Montgomery Womens Jersey