Знеструмлення збільшує уп’ятеро енерговитрати у собівартості молока

Основною проблемою на молочному ринку сьогодні й у короткостроковій перспективі є збої в роботі електросистем внаслідок терору росіянами українських енергетичних об’єктів.

Аварійні та планові відключення електрики болісні як для молочних ферм, так і для молочних заводів, запевняють в Асоціації виробників молока.

«Найбільш енергоємними процесами на молочній фермі є доїння, робота танків-охолоджувачів молока, кормовиробництво. Мінімальне споживання електроенергії молочною фермою на 1000 корів перевишує 1 МВт, відтак застосування дизельних чи бензинових генераторів збільшує частку витрат на електроенергію у собівартості виробництва молока, за підрахунками господарств, у  5-6 разів. Для молочних заводів вимога вполовину скоротити споживання електроенергії загрожує скороченням виробництва готової продукції, а відтак — розбалансуванням ринку», — пояснюють експерти. 

Проте, як зазначають в асоціації, на сьогодні учасники молочного ланцюжка відносно успішно справляються із цим новим викликом, хоча додаткові витрати однозначно матимуть наслідки для зростання собівартості виробництва і молока-сировини, і готової молочної продукції.

«У другій половині жовтня закупівельні ціни на молоко від промислових господарств продовжили висхідний тренд. Підтримку цінам створювали попит з боку переробників, зокрема сироварів, та сезонне скорочення виробництва молока», — пояснили в АВМ.

Станом на 25 жовтня середня закупівельна ціна на молоко екстра ґатунку склала 11,80 грн/кг без урахування ПДВ, що на 20 коп. вище ціни початку місяця. Ціновий діапазон залежно від партії коливався від 11 до 12,25 грн/кг.  

Вищий ґатунок подорожчав на 29 коп. — до 10,77 грн/кг. Ціновий коридор був у межах 9,80-11,50 грн/кг.

Перший ґатунок піднявся у ціні на 15 коп. — до 10,28 грн/кг. Ціна на таке молоко коливалася від 9,18 до 10,80 грн/кг.

Середньозважена ціна трьох ґатунків піднялася на 22 коп. — до 10,95 грн/кг.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *