Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the gd-rating-system domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/koppst/htdocs/koppst.kr.ua/wp-includes/functions.php on line 6121
Ціна на зерно не покриває затрати на його вирощування | ► КОППСТ

Ціна на зерно не покриває затрати на його вирощування

На Житомирщині вже зібрали 14 відсотків ранніх зернових. Середня урожайність складає 40 центнерів з гектара, що на два центнери менше, ніж у минулому році, розповіла заступниця директора Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської обласної державної адміністрації Ніна Добринська.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на suspilne.media.

Посівна площа зернового клину, що підлягає збиранню в усіх категоріях господарств області, становить 1 мільйон 155 тисяч гектарів. Це на дві тисячі гектарів більше, ніж у 2021 році. Загальний посів в області збільшили переважно за рахунок технічних культур, зокрема, соняшника. У 2021 році його було 250 тисяч гектарів, у 2022 році — 279 тисяч гектарів. Збільшили площі і під посів гречки. Її посіяли на 200 гектарів більше, ніж минулого року — 15,2 тисячі гектарів.

«Тонна пшениці другого-третього класу коштує до чотирьох тисяч гривень, — каже Ніна Добринська. — Собівартість вирощування ж становить від п’яти з половиною до шести тисяч за тонну. Якщо вирішиться питання експорту зерна, то і цінова політика також врегулюється».

«Гірша ситуація у нас із цукровими буряками, — каже Ніна Добринська. — Якщо у 2021 році їх посіяли 10,8 тисяч гектарів, то в цьому році маємо майже вдвічі менше. І цукрові буряки, на жаль, не посіяли ті райони, які мають цукрові заводи. І наші цукрові заводи — Червонецький цукровий завод і цукровий завод ТОВ «Сігнет-Центр» в цьому році працювати не будуть. За інформацією товариства «Сігнет-центр», нині на складах товариства зберігається ще багато цукру, який не реалізований. І тільки з цієї причини це підприємство не сіяло цукровий буряк», — поінформувала Ніна Добринська.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *