Ціна на зерно не покриває затрати на його вирощування

На Житомирщині вже зібрали 14 відсотків ранніх зернових. Середня урожайність складає 40 центнерів з гектара, що на два центнери менше, ніж у минулому році, розповіла заступниця директора Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської обласної державної адміністрації Ніна Добринська.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на suspilne.media.

Посівна площа зернового клину, що підлягає збиранню в усіх категоріях господарств області, становить 1 мільйон 155 тисяч гектарів. Це на дві тисячі гектарів більше, ніж у 2021 році. Загальний посів в області збільшили переважно за рахунок технічних культур, зокрема, соняшника. У 2021 році його було 250 тисяч гектарів, у 2022 році — 279 тисяч гектарів. Збільшили площі і під посів гречки. Її посіяли на 200 гектарів більше, ніж минулого року — 15,2 тисячі гектарів.

«Тонна пшениці другого-третього класу коштує до чотирьох тисяч гривень, — каже Ніна Добринська. — Собівартість вирощування ж становить від п’яти з половиною до шести тисяч за тонну. Якщо вирішиться питання експорту зерна, то і цінова політика також врегулюється».

«Гірша ситуація у нас із цукровими буряками, — каже Ніна Добринська. — Якщо у 2021 році їх посіяли 10,8 тисяч гектарів, то в цьому році маємо майже вдвічі менше. І цукрові буряки, на жаль, не посіяли ті райони, які мають цукрові заводи. І наші цукрові заводи — Червонецький цукровий завод і цукровий завод ТОВ «Сігнет-Центр» в цьому році працювати не будуть. За інформацією товариства «Сігнет-центр», нині на складах товариства зберігається ще багато цукру, який не реалізований. І тільки з цієї причини це підприємство не сіяло цукровий буряк», — поінформувала Ніна Добринська.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *