Главная / АГРОНОВИНИ / Аграрії Запорізької області намолотили майже 3 млн тон нового врожаю ранніх зернових

Аграрії Запорізької області намолотили майже 3 млн тон нового врожаю ранніх зернових

Запорізькі хлібороби здійснили низку заходів для отримання доброго врожаю: вся площа озимих була вчасно підживлена мінеральними добривами, проведено захисні заходи проти шкідників, хвороб та бур’янів. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Запорізьку ОГА.

Погодні умови в період проведення польових робіт були сприятливими. На всій території області, починаючи з 15 квітня, випадали опади різної інтенсивності. Проте в окремі дні польові роботи призупинялися через локальні зливи та град.

На початку червня у дев’яти районах області зливами, градом та буревіями було пошкоджено посіви сільськогосподарських культур на загальній площі 2763 га.

Незважаючи на природні катаклізми, аграрії області зібрали гарний врожай ранніх зернових та зернобобових культур.

Як повідомили в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації, за станом на 1 серпня в області обмолочено 917 тис. га ранніх зернових та зернобобових культур (99% до прогнозу), намолочено 2922 тис. тон зерна нового врожаю.

Середня врожайність на сьогодні складає 31,9 центнера з одного гектара, в тому числі озимої пшениці – 34,1 ц/га, озимого ячменю – 37,6 ц/га, ярого ячменю – 21,8 ц/га, гороху – 23,6 центнера з одного гектара.

Середня врожайність ранніх зернових та зернобобових культур на звітну дату на 10,3 центнера вища, ніж у минулому році.

На цьогорічних жнивах найвагоміший внесок у збір врожаю зробили аграрії Приазовського району, намолотивши на цю дату 189 тисяч тон зерна, Бердянського – 176 тисяч тон та Мелітопольського району –  164 тисячі тон.

На сьогодні найвища врожайність ранніх зернових культур спостерігається: по озимій пшениці в Мелітопольському – 44,9 ц/га, Приморському – 42,6 ц/га та Великобілозерському районі – 41,1 ц/га; по озимому ячменю в Розівському – 54,6 ц/га, Приазовському – 47,6 ц/га та Великобілозерському районі – 46,5 ц/га; по ярому ячменю в Гуляйпільському – 33,2 ц/га, Чернігівському – 32,4 ц/га та Розівському районі – 32,1 ц/га; по гороху в Більмацькому – 31,4 ц/га, Запорізькому – 30,4 ц/га та Великобілозерському районі – 27,5 ц/га.

Намолочено озимого та ярого ріпаку 154,6 тис. тон із середньою врожайністю 22,3 ц/га.

Найвища врожайність ріпаку отримана в Гуляйпільському – 28,7 ц/га, Розівському – 28,2 ц/га та Новомиколаївському районі – 28 ц/га.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Без заробітчан не впораються. Принц Чарльз закликав британців допомогти зібрати врожай

Принц Чарльз Після введення карантинних обмежень у Британії не вистачає робочих рук для сільського господарства. ...

David Montgomery Womens Jersey