Главная / АГРОНОВИНИ / В Україні почали дешевшати томати

В Україні почали дешевшати томати

Рекордно високі ціни на українські помідори в кінці липня нарешті почали знижуватись. Про це із посиланням на дані власного моніторингу цін повідомили в департаменті «Аналітика» ОРСП «Шувар», найбільшого в Західній Україні гуртового ринку. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Інфо-Шувар».

Як повідомлялось раніше, в середині липня 2019 року ціни на тепличні томати на гуртових ринках Україні злетіли до небачених показників 25-35 грн/кг (0,97-1,25 EUR/кг). В кінці місяця напруга на ринку почала швидко спадати, за останні три робочі дні липня ціни на українські помідори впали на 25 %.

Зниження ціни на цьому тижні пов’язане із появою на ринку перших великих партій томатів із відкритого ґрунту. Сезон збирання цієї продукції затримався в цьому році в середньому на 10 днів, а пропозиція тепличних томатів була обмеженою через підтоплення теплиць Закарпаття, повідомили в «Інфо-Шувар».

Сьогодні на майданчику ринку «Шувар» грунтові помідори пропонуються по 9-12 грн/кг (0,32-0,42 EUR/кг), тепличні томати по 17-20 грн/кг (0,60-0,71 EUR/кг).

Навіть після помітного зниження ціни на помідори поки що залишаються рекордно високими: в кінці липня 2018 та 2017 років вартість українських томатів була нижчою в 2 рази.

Не дивлячись на зростання ціни та обмежену пропозицію, у порівнянні із минулим роком обсяг продажів томатів через гуртовий ринок «Шувар» в липні  збільшився на 15% до 4,3 тис. тон. В департаменті «Аналітика» пояснюють цей факт наступним чином: гуртові ринки – це завжди велика концентрація обсягів та асортименту продукції, в умовах дефіциту, закупка на таких майданчиках дозволяє трейдерам оптимізувати витрати та ризики.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Україна та Білорусь посилять співпрацю в аграрній сфері

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко і міністр сільського господарства і ...

David Montgomery Womens Jersey