Аграрний сектор вистояв, тепер потрібно його розвивати, – Тарас Висоцький

Аграрний сектор після повномасштабного вторгнення рф зіштовхнувся з низкою викликів. Зокрема, з постійними коливаннями щодо можливостей експорту сільськогосподарської продукції. Український агросектор, який  на 70% експортноорієнтований, вистояв. Тепер треба, щоб почалися відновлення і ріст, заявив під час вітального слова на серії вебінарів «Сільське господарство України під час та після війни» перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

За його словами, виробники зіштовхнулися з проблемою фінансування та забезпечення працівниками – значна кількість людей у ЗСУ, частина змінила місце проживання. Ще одна важлива проблема – гуманітарне розмінування сільськогосподарських земель. На деокупованих територіях гуманітарного розмінування потребують пів мільйона гектарів. З подальшою деокупацією кількість таких земель збільшуватиметься.

«Аграрії показали стійкість, сільськогосподарський сектор  продовжує працювати. Але галузь зазнала великих втрат. Потрібно, щоб почалося відновлення і ріст агросектору з урахуванням всіх викликів. Тоді агросектор буде максимально конкурентоспроможним на світових ринках», – зазначив Тарас Висоцький.

Він також наголосив, що мета України – членство в ЄС  має багато переваг, але це також і зобов’язання. За його словами,  потрібно не лише адаптувати наше законодавство до європейського, а й вибудовувати довгострокову стратегію розвитку.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *