Главная / АГРОНОВИНИ / «АХІЛЛЕСОВА П’ЯТА» ЕКСПОРТУ ГОРІХІВ, або ВІДВЕРТА РОЗМОВА про саме ГОЛОВНЕ

«АХІЛЛЕСОВА П’ЯТА» ЕКСПОРТУ ГОРІХІВ, або ВІДВЕРТА РОЗМОВА про саме ГОЛОВНЕ

Із древніх міфів до нас дійшли оповіді про непереможного воїна Ахиллесе і його загибель під стінами Трої від попадання стріли в єдине вразливе місце на його тілі — в п’яту. Про це пише propozitsiya.com.

З тих пір цей міф, який кочував століттями, доніс до нас не тільки сказання про Трою, Ахиллеса та тих далеких героїчних часів, а й приніс дуже часто алегорично вживаний сьогодні вираз: «ахіллесова п’ята», що в переносному сенсі — СЛАБКЕ, ВРАЗЛИВЕ МІСЦЕ.

Сьогодні для нас горіх — практично повністю експортний товар і сьогодні горіхи фігурують у всіх аграрних зведеннях так само як престижні кукурудза, зерно, соняшник. А як їм не фігурувати, якщо:

1. Валютна виручка від експорту горіха росте щорічно, за 2018 рік склав 117,127 млн. $ та виросла на 16,14% по відношенню до того ж періоду минулого року (за даними Держстату України).

2. Це велика половина — 51,2% всієї валютної виручки від продажу плодово-ягідної продукції України за кордон.

3. Це не разовий успіх — така динаміка наповнення валютного плодово-ягідного гаманця країни спостерігається останні 3 роки.

4. Горіхи в 2019 році входять в ТОП-10 ключових товарів аграрного експорту України, при цьому в 2018 році горіхи входили в ТОП-20 товарів експорту АПК (за даними Мінагрополітики).

5. В експорті горіхом намітилася позитивна тенденція — стали менше торгувати горіхом в шкаралупі. Якщо в 2016р. експортовано було 13,055 тис.тн, то вже в 2018 р. — 9,817 тис.тн (за даними Держстату України).

При цьому динамічно росте експорт ядра волоського горіха (без шкаралупи) — це переробка всередині країни, додаткові робочі місця, додана реалізаційна вартість. Якщо в 2016р. експортовано було 26,934 тис.тн, то вже в 2018 р. — 31,167 тис.тн (за даними Держстату України).

6. За підсумками минулого року український горіх експортувався в 61 країну світу (за даними Держстату України).

І на цьому, мабуть, позитив, закінчується!!!

Якщо за обсягом експорту чищеного волоського горіха Україна входить до трійки світових лідерів в 2018 році серед ТОП-20 країн, які торгують чищеним волоським горіхом (без шкаралупи) на світовому ринку, то за ціною нашого українського чищеного горіха з ТОП-20 країн ми займаємо 18 місце,  поступившись «престижними» останніми двома місця Узбекистану та Киргизстану. Судіть самі при середній світовій ціні-2018 в 7,989 $/кг за горіх без шкаралупи, середня ціна українського чищеного волоського горіха — 3,473 $/кг (за даними ITC, код товару 080232).

А що чекає горіховодів умовно ЗАВТРА-ПІСЛЯЗАВТРА ???

Адже протягом останніх п’яти років спостерігається щорічне зростання площ під горіховими садами (в т.ч. і фундучнимі), який за останні два роки значно обігнав посадку плодових садів, ягідників, виноградників. Якщо в 2014 році було посаджено 1,7 тис., га, то в 2018 році — 7,7 тис. га промислових горіхових садів (за даними Держстату України, без урахування даних по садам фіз. осіб-підприємців). Сьогодні вже підростають промислові горіхові сади з сортовим якісним горіхом.

Тому з метою розвитку системного експорту горіхів, створення його експортної стратегії, підвищення конкурентоспроможності українського горіха на міжнародних ринках, вдосконалення механізму експорту горіхів в структурі Української горіхової асоціації створено ДЕПАРТАМЕНТ організації експорту горіхів і зовнішньоекономічної діяльності.

Очолив ДЕПАРТАМЕНТ відомий в Україні та за кордоном, один з провідних фахівців з 20-річним стажем роботи в експорті та переробці волоського горіха БАЛАШОВ Юрій Анатолійович.

З огляду на актуальність теми експорту горіхів, ми доповнюємо Програму горіховою конференцією, яка відбудеться 19 липня в Херсоні виступом практика-експортера, генерального директора ТОВ «УкрНат компані», директора ДЕПАРТАМЕНТУ організації експорту горіхів і зовнішньоекономічної діяльності Української горіхової асоціації БАЛАШОВА Ю.А.

ВПЕРШЕ учасники конференції зможуть «з перших вуст» почути всю правду про експорт горіхів, про його «ахіллесову п’яту», про перспективи експорту українського горіха і співпрацю з горіховодами, що вирощують сортові горіхи для подальшого експорту.

НЕ ПРОПУСТІТЬ!!! 19 липня, горіхова конференція, Херсон

Умови участі в конференції на сайті https://www.gardens-nuts.com.ua

Довідки за тел. 0675230985, 0505866462

Віце-Президент Української горіхової асоціації Юдін Геннадій

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Фермер отримав 1 млн грн держпідтримки без будь-яких «відкатів», — Висоцький

Перший день виставки Агро-2020 розпочався з розмови з аграріями, повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі ...

David Montgomery Womens Jersey