Главная / АГРОНОВИНИ / Росія обходить санкції України по міндобривам: в ФРУ запропонували ввести квоти

Росія обходить санкції України по міндобривам: в ФРУ запропонували ввести квоти

Незважаючи на введення Кабінетом міністрів України ембарго на поставки мінеральних добрив з Російської Федерації в Україну, російські постачальники навчилися обходити цю перешкоду шляхом заміни країни-постачальника, що загрожує монополізацією внутрішнього ринку і диктатом цін з їх боку в перспективі. Таку думку висловив генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов, передає Hubs. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

Як проаналізували журналісти, російські виробники в останні роки або увійшли до складу акціонерів підприємств інших країн (Польща, Грузія), або різко наростили експорт добрив в інші країни, чого раніше не робилося (Туреччина, Литва, Болгарія). Одночасно з цим з цих країн значно зріс імпорт цієї продукції в Україну.

Наприклад, Литва з 2015 року наростила поставки добрив в 22,5 рази. При цьому обсяг поставок російських добрив в Литву збігається з обсягом поставок литовських добрив в Україну. Таким чином російські виробники навчилися обходити ембарго на поставки добрив на український ринок, стверджують експерти.

«Повірити в цілий ряд збігів дуже складно. Швидше за все, ми маємо справу зі своп-операціями (операціями заміщення), давальницькими схемами поставок і іншими варіантами перерозподілу продуктів. Зрозуміло, що в цій ситуації навіть повне ембарго на російські добрива не дасть ніякого ефекту… росіяни будуть диктувати ціну на нашому ринку», — пояснює Руслан Іллічов.

Зважаючи на це в ФРУ пропонують використовувати наявні в державі важелі захисту ринку, намагаючись не зачіпати інтересів аграріїв, а також — наших економічних партнерів (Литви, Польщі, Туреччини, Грузії та інших). Таким методом може бути, наприклад, квотування імпорту, за підсумками спеціальних розслідувань МЕРТ. Це світова практика, такі кроки дозволять встановити реальний контроль над дотриманням санкцій, сумлінно розподілять ринок між місцевими та іноземними виробниками і не дозволять допустити його монополізації Росією.

Як пишуть журналісти, проблема полягає в тому, що росіянам за рахунок більш низької собівартості продукції (сировина, а це природний газ, їм обходиться дешевше) вдається вигравати цінові гонки у нашого хімпрому. Заходи що раніше вводилися (окремі санкції РНБО, антидемпінгові мита) також не зробили ефекту.

Наприклад, російські виробники стали обходити антидемпінгові мита шляхом «підміни митного коду». За оцінкою Тамари Ковен, директора Черкаського державного науково-дослідного інституту техніко-економічної інформації в хімічній промисловості, таким чином, росіянам вже вдалося заощадити понад 7 млрд грн на сплату антидемпінгового мита в український бюджет.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Коронакриза призвела до затоварення ринків сільгосппродукції у США

Запаси основних польових культур у США зараз знаходяться на найвищому рівні з сезону 1987/88 років. ...

David Montgomery Womens Jersey