Главная / АГРОНОВИНИ / Австрія першою в ЄС заборонить гербіцид «Раундап»

Австрія першою в ЄС заборонить гербіцид «Раундап»

Австрія невдовзі може стати першою країною ЄС, яка повністю заборонить гербіцид із вмістом гліфосату для знищення бур’янів, розроблений компанією Монсанто під назвою Roundup. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційне агентство «Європейська правда».

Депутати нижньої палати парламенту Австрії проголосували у вівторок заборонити будь-яке використання суперечливого гербіциду, оскільки гліфосат став причиною численних судових позовів в США через те, що потенційно викликає рак.

«Наукові докази канцерогенного ефекту отрути рослин зростають. Це наша відповідальність заборонити цю отруту для навколишнього середовища», — сказала в заяві провідний соціал-демократ Памела Ренді-Вагнер.

Рішення про заборону ще має затвердити верхня палата парламенту Австрії, після чого документ буде підписано президентом країни Александром Ван дер Белленом.

Заборона може суперечити законодавству ЄС, оскільки в 2017 році блок дозволив використовувати гербіцид протягом п’яти років. ЄС спирається на рекомендації Європейського органу з безпеки харчових продуктів (EFSA) та Європейського агентства з хімічних речовин, які не класифікували гліфосат як канцерогенний.

Гліфосат спочатку був розроблений хімічним гігантом Monsanto, американською компанією, яка стала дочірньою компанією німецького Bayer минулого року. Гербіцид вперше з’явився на ринку під назвою Roundup в 1974 році. Патент на нього вже закінчився, і різні компанії тепер виробляють гліфосатні засоби під різними назвами.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

«Закон про продаж землі»: Тернопільська обласна рада вимагає відставки уряду

Тернопільська обласна рада висловила недовіру Кабміну та вимагає відставки уряду через прийняття в першому читанні ...

David Montgomery Womens Jersey